Co můžeme, jako SVJ dělat, pokud jeden ze členů pronajímá nebytové prostory k bydlení dalším lidem?

Vložil Anonymous, 18. Květen 2020 - 15:18 ::

Dobrý den,

máme malé SVJ, o pěti členech. Bohužel jeden z našich členů začal svůj nebytový prostor pronajímat k bydlení dalším osobám, které se, zjednodušeně řečeno odmítají přizpůsobit pravidlům domu (úklid odpadků, třídění odpadu, rušení nočního klidu). Máme šanci / nástroj, co s tím můžeme dělat?

Předem díky a pěkný den

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil × (bez ověření), 20. Květen 2020 - 16:21

  „Máme šanci / nástroj, co s tím můžeme dělat?“

  Záleží na tom, kdo jste (kdo se skrývá za Vámi používaným „my“). Pokud jste pronajímatel, řešit věc můžete. Pokud jste předseda, řešit věc můžete. Pokud máte většinovou podporu, řešit věc můžete. Pokud jste policista nebo státní zástupce, řešit věc můžete. Pokud je pronajímatel kamarád předsedy, nemůžete dělat nic. Pokud jste vlastník domu (nebo přehlasovaný vlastník), nemůžete dělat nic. Tak určil moudrý zákonodárce.

  Stavební úřad Vám nepomůže, nejde o stavbu ani změnu stavby. Bydlet v garáži je povoleno, chov zvířat v bytě rovněž povolen. Leda že byste stavebního úředníka poněkud motivoval.

  Vložil Externus (bez ověření), 18. Květen 2020 - 17:19

  Pokud je rušení nočního klidu opravdu časté a neúnosné, tak pomůže policie.

  Pokud se ve společných prostorech opravdu objevují hromady odpadků a nikoliv pouze obal od žvýkačky, pokud je Vaše popelnice opravdu tak často přeplněná plasty, že do ní nelze nic dalšího přidat a pokud je opravdu s majitelem složitější, nebo nemožná domluva, tak Stavební úřad s tím, že se u Vás pronajímá nebytový prostor k bydlení.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".