Co je treba ke schvaleni

Vložil Kratusin, 14. Červen 2009 - 16:18 ::

Dobry den,

Situace: Puvodne druzstevni vystavba, dnes 2/3 budovy SVJ a 1/3 puvodni druzstvo (velka cast komercni). Dotaz: Jake nalezitosti z hlediska zakona jsou nutne pro souhlas s vymenou oken jednoho vlastnika? Prikladam dopis druzstva, ktere je soucasne spravcem SVJ (SVJ neni pravnicka osoba). Kopie se zakrytymi udaji je na prilozenem skenu.

Dekuji predem za Vas nazor, popripade doplneni chybejicich udaju.Pripada mi velmi restriktivni pozadavek na dokazovani odvozu zbytku dvou oken kontejnerem. Sam jsem mel ve smlouve s firmou, ktera okna vymenovala, ze je za poplatek sama zlikviduje. Je to situace, kdy se vyzaduje 75% pisemny souhlas vlastniku bytovych jednotek? V minulem roce to druzstvo nevyzadovalo…

Ceka mne vymena podlahy, kdy budu davat jinou podlahu nez puvodni PVC. Mohu se domluvit s obecnim uradem, ze dam zbytky PVC do kontejneru, ktery je kazdy mesic nedaleko pristavovan a odpad mezitim uskladnim ve vlastnim sklepe, pokud se nepodari synchronizace praci s pristavenim kontejneru?

S pozdravem Kratusin

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Matějka Jaroslav, 14. Červen 2009 - 16:45

  Vážený pane Kratusin,

  u vašeho dotazu žádná příloha není.

  V daném případě je nutné znát „Prohlášení vlastníka“, kde je uvedeno, jsou-li okna vlastníka nebo společná část domu.

  Dále je nutné znát případné „POKYNY“ BD jako správce pro jednotlivé vlastníky k provádění oprav – údržby – výměnu celků.

  Správce domu (BD) může požadovat doklad o likvidaci původních oken (z důvodu, aby nebyl např.uložen do nádob na TKO). Tento doklad nahrazuje v daném případě smlouva s firmou, která okna vyměňovala (vy jste si objednal celou službu včetně likvidace).

  V dané obci existuje sběrný dvůr, případně systém likvidace odpadu který nepatří do nádob TKO, kam mohou jednotliví občané, buď bezplatně nebo za úplatu, odkládat odpad, který nemá charakter směsného komunálního odpadu a nepatří tedy do nádob TKO (popelnic).

  Matějka

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".