Co dělat proti vandalům?

Vložil Anonymous, 27. Říjen 2007 - 9:31 ::

Naše SVJ má 6 vchodů se stejným klíčem. V poslední době se tu rozmáhají vandalové: „vysklené“ vnitřní dveře, zapalování vypínačů na schodišti, zapalování letáků na chodbě, počmárané výtahy atd.

Ve snaze omezit jejich činnost chceme

 • do každého vchodu dát jiný zámek
 • zámek by měl být „samozamykací“
 • zrušit vypínače a osvětlení na chodbách řídit senzory (měla by být úspora energie, máme 8 podlaží)
 • při rekonstrukci výtahů instalovat kamery do výtahů
 • po instalaci kamer do výtahů vyvěsit tabulky, že dům je monitorován průmyslovými kamerami

Máte někdo nějaké zkušenosti jak odolávat vandalům? Třeba pult centrální ochrany?

Tazatel

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous, 28. Říjen 2007 - 19:55

  Kamerový systém doporučuji doplnit o monitorování vchodů, je nutno ohlásit kamerový systém ÚOOÚ., s pozdravem P.V.

  Vložil Matějka Jaroslav, 28. Říjen 2007 - 20:09

  Vážený pane P.V., můžete prosím citovat zákon a paragraf? Nejedná se o veřejnou budovu či prostranství, ale o uzavřené společenství vlastníků a osob užívajících jednotky. Děkuji.

  Matějka

  Vložil FilipN, 28. Říjen 2007 - 22:08

  Právě proto, že se nejedná o veřejné prostranství, je kamerový systém problematický (pokud snad nemáte 100 % předchozí písemný souhlas včetně písemného řešení technických otázek zabezpečení, zpřístupňování a archivace záznamů a pravidel při porušení těchto pravidel). Pokud jste pracoval pro BIS, pak takováto pravidla snadno sestavíte. Kamerový systém totiž představuje zjevné narušení soukromí.

  Vložil Matějka Jaroslav, 27. Říjen 2007 - 10:59

  Vážený anonymní Tazateli, souhlasím s vámi.

  Doporučuji systém generelního klíče (každý ze vchodu se dostane pouze do svého vchodu), výbor, správce, uklízečka, výtaháři, havarijní služba, apod., se dostanou všude jedním klíčem), možné v jednotlivých vchodech další členění např: sklepy, prádelna, strojovna výtahu, úklidová místnost, kotelna či výměník; doporučuji systém GUARD – tvrzený, s ochranou proti prachu a odvrtání.

  Dle nových platných norem je za určitých popdmínek povinné pro novou výstavbu, u starých domů možné, instalovat tzv. „PANIKOVÝ ZÁMEK“, ze strany vchodu z ulice koule a nutno odemknout, ze strany domu klika, (odpovídá bezpečnostním požadavkům, dům je zamčen – z vnitřní strany není nutný klíč, odemyká se stiskem kliky). Nelze využívat stávajícího elektrického vrátného!

  Pohybové senzory na vnitřním osvětlení zajistí úsporu elektrické energie, zvýší bezpečnost v domě.

  Kamerový systém je možné instalovat v celém domě, ne jen ve výtahu, ale i před domem. Systémů je několik, jde o finanční náročnost. Někdy postačí „falešné kamery“ – červená dioda na kameře bliká na jednu baterii 2 roky – (informace pouze pro členy výboru o těchto kamerách), či doplnění kamerového systému i „falešnými kamerami“ a upozornění „dům je monitorován kamerovým systémem“.

  Matějka

  Vložil Anonymous, 27. Říjen 2007 - 12:32

  Předesílám: Myslím to vážně! Za vaši práci na tomto webu si zasloužíte metál. Hodně vašich zkušeností určitě využijí VBJ. Děkuji a vytrvejte! Kdyby takhle pracovali naši zákonodárci, bude ráj na zemi. Kalašová

  Vložil JarekSVJ, 27. Říjen 2007 - 14:03

  Ono je to všechno pěkné , zámky , kamery a já nevím co ještě ale zapoměli jste vážení na to nejzákladnější a to je lhostejnost některých vlastníků.

  Vložil Matějka Jaroslav, 27. Říjen 2007 - 19:11

  Vážený pane Jarku, máte pravdu, ale „kamera“ odhalí i lhostejnost některých vlastníků. Lhostejnost vytahuje peníze z kapes všem.

  Matějka

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".