chyba v zápisu

Vložil logger (bez ověření), 24. Květen 2022 - 9:34 ::

Dobrý den, narazil jsem náhodně na podivnou záležitost: Výbor na ustavující schůzi zvolil předsedu. V zápise jsou jména a podpisy tří členů výboru. Jedno jméno je v zápise uvedeno vždy chybně (místo „Novotný“-„Nerudný“). Na konci zápisu je u něj naznačený klikyhák-podpis, který ale není na první pohled typický pro Novotného podle jiné listiny. Zápis je vložen do sbírky listin. Evidentně to „Novotný“ vůbec neviděl a někdo ho musel napodobit. Na uznání podpisu to asi nepůjde, když je tam Nerudný… Co z toho plyne? Je to formalita?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Tazatelka (bez ověření), 24. Květen 2022 - 10:08

  Co přesně chcete?

  Vložil logger (bez ověření), 24. Květen 2022 - 11:03

  Nebude z toho problém, že navenek za svj jedná „předseda“, ale ustavující schůze výboru byla „papírově“ s někým jiným, takže volba vlastně neproběhla. Případný úvěr by se mohl stát např. hned splatným, nebo nevím co ještě může být za průšvih… Pokud by se to tedy nebralo tak, že shromáždění tím, že akceptuje funkci předsedy ho legalizuje a je to ok.

  Vložil Justitianus, 24. Květen 2022 - 11:42

  Loggere, nesnažte se psát o věcech kterým nerozumíte.

  • Předseda výboru byl řádně zvolen, protože k tomu postačuje souhlas dvou osob z tříčlenného výboru.
  • Pokud snad nebyl řádně zvolen, Vy nejste schopen jeho volbu zpochybnit.
  • Členy statutárního orgánu jsou osoby zapsané v rejstříku. Evidentně toho neznáte víc, nejen občanský zákoník. Přečtěte si zákon o veřejných rejstřících, část o principu materiální publicity.
  • Přestaňte s těmi kydy o úvěru, to se nedá číst. Přečtěte si občanský zákoník § 167 a zákon o veřejných rejstřících § 8 odst. 1.
  • Máte pravdu, když píšete „… nevím co ještě může být za průšvih“. Opravdu to nevíte.
  • Kydy o „akceptaci“ a „legalizaci“ si strčte za klobouk. Osoba se nestane předsedou výboru jakousi „akceptací“.

  Justitianus

  Vložil logger (bez ověření), 24. Květen 2022 - 11:56

  Teda Vy melete nesmysly, četl jste co jsem psal?

  1. dle zápisu, který je ve sbírce listin byl na ustavující schůzi výboru někdo úplně jiný (i s podpisem), předseda tedy nemohl být řádně zvolen. Je na to „papír“, chápete to?
  2. že to nikdo na rejstříku ani neověří není moje chyba (rejstřík = evidence).
  3. neřeším členy výboru, ale volbu předsedy, který navenek jedná samostatně.
  4. nikdo Vás nenutí to číst, ale evidentně se považujete za nejchytřejšího na portálu, umíte něco jiného než sledovat diskuze a poučovat ostatní jak jsou blbí?

  Buď odpovězte slušně, nebo si běžte hrát na samosoudce jinam…

  Vložil Justitianus, 24. Květen 2022 - 16:43

  Loggere, nepochopil jste co jsem Vám napsal. V této zbytečné diskusi s Vámi tedy končím. Posledních pár poznámek:

  • Je naprosto bezvýznamné že jeden z jakýchsi tří podpisů označujete za neplatný. Je to jedno. Vaše fantazie nemají žádnou právní váhu. Rozhodující jsou pouze skutečnosti zapsané v rejstříku. Už jsem to zde napsal!
  • K volbě předsedy postačoval souhlas dvou členů výboru. Už jsem to zde napsal! Jste tak natvrdlý, že to stále nechápete? Minimálně ty dva podpisy na listině určitě jsou. Už jsem to zde napsal!
  • Rejstříkový soud neověřuje předložené listiny. Zanechte fantazírování. Je vidět, že jste se nezařídil podle mé rady: nepřečetl jste si zákon o veřejných rejstřících. Proto se opakovaně zabýváte pitomostmi.
  • Nepovažuji se za „za nejchytřejšího na portálu“, ale dovedu rozpoznat tvrdohlavého a nepoučitelného hlupáka.

  Můžete se samozřejmě dál vztekat, ale tím nedosáhnete ničeho. Bez znalostí a bez ochoty nechat se poučit jste ztracen ve vlastních bludech.

  Justitianus

  Vložil logger (bez ověření), 24. Květen 2022 - 20:32

  Dle zápisu se schůze výboru zúčastnili tři lidé, dva zvolení členové, třetí „dejme tomu“ host. Volba předsedy: Jeden člen byl pro, druhý se zdržel a host byl taky pro. Zapsal člen, ověřil host. Tak kdo je předseda?

  Vložil janica, 24. Květen 2022 - 22:23

  Na schůzi výboru mají být přítomni zvolení členové výboru, kteří si zvolí předsedu. Měli by mezi sebou prodiskutovat, kdo bude předseda. V zápise by měla být věta, že byl návrh, aby předsedou byl pan nebo paní XY a že ten souhlasí s volbou. Že by byli tak ambiciózní všichni tři? Host tam nemá co dělat, jedině snad bývalý předseda, který předá klíče a dokumenty, ale nehlasuje. Jinak ten zápis ze schůze není platný a napadnutelný. Nevím, jak kde, ale soudní úřednice zkoumala velice pečlivě všechny dokumenty, když jsme zasílali dokumenty ke změně výboru.

  Vložil Justitianus, 25. Květen 2022 - 1:41

  Předsedou výboru je osoba zapsaná v rejstříku SVJ jako předseda výboru.

  Předsedou výboru je osoba zapsaná v rejstříku SVJ jako předseda výboru.

  Předsedou výboru je osoba zapsaná v rejstříku SVJ jako předseda výboru.

  Vložil logger (bez ověření), 25. Květen 2022 - 6:22

  Ještě 97× to napište a bude to pravda :-) Raději se zeptám jinde, tady je „vláda jedné strany“.

  Vložil Pravda (bez ověření), 25. Květen 2022 - 9:19

  „Ještě 97× to napište a bude to pravda“ (Vložil logger (bez ověření), 25. Květen 2022 – 6:22)

  Náš předseda postupuje úplně stejně: Stále opakuje svoje názory, a tím z nich vzniká pravda. Pravda vzniká opakováním, přesně jak píšete. Soudy postupují úplně stejně: Znalec opakuje nepravdy od předsedy, soud prvního stupně opakuje nepravdy od znalce, odvolací soud opakuje nepravdy soudu prvního stupně, dovolací soud opakuje nepravdy odvolacíh soudu. Pravda vzniká opakováním, přesně jak píšete.

  (Tady je tomu trochu jinak, zde pravda vzniká opakováním a mazáním nepravdy.)

  Vložil Logik (bez ověření), 24. Květen 2022 - 16:50

  „dovedu rozpoznat tvrdohlavého a nepoučitelného hlupáka.“ (Vložil Justitianus, 24. Květen 2022 – 16:43)

  Na takovémto rozpoznání není nic těžkého. Pokud jsou totiž všechny klobouky fialové, potom je i každý jednotlivý klobouk fialový. Toto pravidlo už znali antičtí logici.

  Vložil Petr, 26. Květen 2022 - 21:05

  „Výbor na …schůzi zvolil předsedu. V zápise jsou jména a podpisy tří členů výboru. Jedno jméno … uvedeno vždy chybně (místo „Novotný“-„Nerudný“). Na konci zápisu je u něj … klikyhák-podpis, který ale není … typický pro Novotného z jiné listiny. Zápis vložen do sbírky listin… Co z toho plyne? Je to formalita?“

  • – – – – – – – – –

  1/ Nejvyšším orgánem SVJ je shromáždění 2/ Předpokládám (doufám oprávněně) že máte kontakt na členy výboru, takže se p. Novotného zeptejte

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".