Chyba v NOZ a předkupní právo na garážové stání

Vložil Pavel, 20. Březen 2017 - 7:21 ::

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil garáž (bez ověření), 21. Březen 2017 - 7:59

  Pokud by prodávajícímu bytové jednotky hrozilo, že garážové stání nemůže prodat s bytem, protože ho přednostně mohou koupit spoluvlastníci „garážové“ jednotky,tak bych prodávajícímu doporučil s kupujícím domluvit cenu gar.stání tak vysokou, že by to pro spoluvlastníky nebylo zajímavé. Cena bytu by byla přiměřeně nižší.

  Vložil zyx (bez ověření), 21. Březen 2017 - 11:57

  A jak je to při spoluvlastnictví byt.jednotky ?

  Vložil Mrzout, 21. Březen 2017 - 8:40

  Zdravím,

  Jasné a stručné, problém vyřešen a je mě osobně jedno jestli to je nebo není obcházení zákona.

  Mrzout

  Vložil Kolemjdoucí (bez ověření), 21. Březen 2017 - 8:59

  Mrzoute, pokud by soud rozhodl, že šlo o obcházení zákona, tak by prodej byl neplatný. Ale to vám asi je jedno, hlavně, že je to jasné a stručné.

  Vložil obcházení (bez ověření), 21. Březen 2017 - 18:23

  No pokud to není do očí bijící, pochybuji, že by byl prodej neplatný. Je to otázka přiměřenosti.

  Vložil Mrzout, 21. Březen 2017 - 10:27

  Kolemjdoucí, předpokládám, že číst umíte,vyjádřil jsem dost jasně – nicméně zanechme této zcela neplodné a bezvýznamné diskuze.

  Mrzout

  Vložil Kolemjdoucí (bez ověření), 21. Březen 2017 - 10:31

  Mrzoute, pokud je pro vás problém vyřešen obejitim zákona, tak to o vás mnoho vypovídá. Problém vyřešen není, jak mylně uvádíte. Předpokládám, že neumíte pochopit, co znamená zrušení koupě soudem.

  Vložil Kolemjdoucí (bez ověření), 21. Březen 2017 - 8:36

  Vašemu postupu se říká obcházení zákona. Je to uvedeno i na odkazovaném videu. U soudu by to asi nedopadlo ve váš prospěch. Ale i kdyby to prošlo, tak stejně nejdříve musíte prokazatelně nabídnout spoluvlastníkům.

  Vložil VN (bez ověření), 21. Březen 2017 - 8:45

  že spoluvlastník nabídne svůj podíl spoluvlastníkům , musí čekat nějakou dobu (2 měsíce ??) , až se mu někdo ozve ..no a pokud neozve , může to prodat někomu jinému. Jak by se posuzovalo , kdyby dotyčný svůj podíl prodal ihned nějakému spoluvlastníku, bez toho , aniž by o tom informoval ostatní spoluvlastníky..?? To by mělo být OK , ne ?

  Vložil VN (bez ověření), 20. Březen 2017 - 9:33

  U nás řešíme obrácený problém..Byty jsou drahé , takže nějaká mladá rodina je vůbec ráda , že dosáhne na hypotéku na byt..takže o garážové stání nestojí. Prodávající prodá stání známému , který vůbec nemá v domě byt a bydlí ve vedlejším domě , přičemž hodně vlastníků bytů v našem domě by jej s radostí koupila… Zeptám se.. pokud jsou garážová stání vymezena tak , že garážové patro je jedna jednotka a vlastníci garážových stání jsou spoluvlastníky této jednotky , poté by měli mít spoluvlastníci právo zakázat jednomu spoluvlastníku pronájem garážového stání…respektive , měli mít možnost zasáhnout do toho , komu stání bude pronajato. Je to tak ?

  Vložil jjj (bez ověření), 20. Březen 2017 - 15:04

  ano, ale za úhradu (pokud ho omezím v jeho vlastnickém právu – musím mu ho nahradit). Jiný postup bych konzultoval s hodně dobrým právníkem.

  Vložil jjj (bez ověření), 20. Březen 2017 - 8:56

  Nechápu, proč to nazývají chybou ??
  je to návrat k původnímu stavu (před NOZ). Pokud koupím tzv. „Garážové stání“ tedy spolupodíl na jednotce „Garáž“ a nemám podepsanou s ostatními spolumajitely smlouvu o užívání (který prostor smím používat a za jakých podmínek) a vzdání se předkupního práva – tak jsem idiot a patří mi to. O užívání jednotky ve spoluvlastnictví rozhoduje nadpoloviční většina, takže u nás v domě se majitel Hummeru divil, když si ostatní spolumajitelé odhlasovali, že v garáži, kterou spoluvlastní nebude parkovat a dostane 2k Kč, které platí nájemníci za pronájem podobných stání v okolí.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".