Ceny úklidových prací

Vložil VN (bez ověření), 6. Říjen 2022 - 7:24 ::

Vážení, chtěl bych se Vás zeptat, kolik platíte ve vašich domech za úklidové služby. My jsme platili od 1.1.2020 nějakých cca 102 CZK na byt. Smlouvu jsme tehdy uzavírali na tři roky s pevnou, neměnnou cenou. Dnes za námi přišel majitel úklidové firmy, že chce tuto částku navýšit na 137 CZK na byt s účinností od ledna příštího roku. Je toto zvýšení přiměřené v souladu se situací na trhu ?

  • úklid

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Krupp, 6. Říjen 2022 - 20:44

A nestálo by za to, poptat se ještě jinde a udělat si srovnání? Jirka

Vložil al (bez ověření), 6. Říjen 2022 - 15:58

Pokud není ve smlouvě inflační doložka nemůže, leda po odsouhlasení obou stran.

Vložil Justitianus, 6. Říjen 2022 - 16:50

Al, píšete zde nějaké zmatené nesmysly.
Stejně zmatený je i Petr.

Smlouva byla sjednána na tři roky od 1.1.2020. Tedy skončí dne 31.12.2022. Tazatel píše o tom, že probíhá jednaní o nové smlouvě od roku 2023. Je mu navržena pevná cena 137 Kč za byt. Neptal se na nějakou inflační doložku.

Justitianus

Vložil Petr, 6. Říjen 2022 - 9:27

Pokud nemáte ve smlouvě zvyšování smluvní ceny, tak nemůže poskytovatel cenu navýšit. Nevyznám se v tom, na základě čeho se obecně navyšují ceny jakékoli smlouvy, i když v ní nic o navyšování není. Možná na základě Všeobecných smluvních podmínek. U vedu příklad zvýšení úhrady za poskytování internetu.

Vložil ČT (bez ověření), 6. Říjen 2022 - 12:03

Petr může rovnou do vlády: „Nevyznám se v tom,......“

Vložil Petr, 6. Říjen 2022 - 21:51

Pane ČT, tohle vlákno je o dotazu pana VN. Užitečnější by bylo poradit mu. Když radu nemáte, tak nekritizujte druhé. Pro užitečnou odpověď by pan VN musel sdělit jak jsou vlastníci s úklidem spokojeni. Tedy co vše je obsahem úklidu (zábradlí, dveře domu, okna v mezipatrech, a jak často), zda jí stačí na dům o 5-ti patrech 10 litrů vody, jak dlouho úklid dotyčné paní trvá a kolik úklid stojí měsíčně. Znám takové úklidy domu, že ani v den úklidu nepoznáte že byl (údajně) proveden, i když zápis o tom na nástěnce je. Situace na trhu, na kterou se tazatel ptá, není nejsměrodatnější měřítko.

Zmáčknout mínus zvládne cvičená opice.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".