Ceny nemovitostí rostou, navyšujete pojištění domu?

Vložil Tomol (bez ověření), 20. Leden 2021 - 19:12 ::

Za posledních 13let vzrostly ceny nemovitostí dost výrazně – třeba 2–3×. Asi nejsme jediní kdo má 13let starou smlouvu na pojištění domu. Kdyby dnes dům lehl popelem, tak nám pojistka pokryje možná třetinu. Jak to máte? Měníte pojištění s každým rokem? O kolik roste pojistka s růstem ceny nemovitosti – hádám přímo úměrně?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 24. Leden 2021 - 16:44

  z důvodu změny cen. Pokud se nechcete dostat do podpojištění je třeba hodnotu upravit. My to děláme když cena vzroste o cca 50%.

  Vložil ik (bez ověření), 21. Leden 2021 - 21:55

  no podle mého názoru bych případnou změnu smlouvy pojištění domu uskutečnila cca po 5 letech. Hlavně ať tam máte pojištění proti vandalismu. Pojišťovna, kde mám pojištěnu domácnost mě také jednou za 5 let osloví, a posílá nový, upravený, návrh pojištění. Buď můžete souhlasit nebo ne.

  Vložil xyz (bez ověření), 21. Leden 2021 - 12:56

  Pojistku nemusíte měnit každý rok, lze uzavřít pojistku, kde se každý rok navyšuje hodnota nemovitosti. U nás i to tak přáli vlastníci bytů. Pojišťovna to dnes nabízi snad každému.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 21. Leden 2021 - 13:11

  ale my preferujeme osobní revize pojistky pojišťovákem a seznámení se s jeho argumenty proč a o kolik, neboť je to zadarmo a dle skutečnosti a ne statistik a hlavně reflektuje to všechny okolnosti. nejen jakési inflační zvýšení hodnoty zprůměrované v celé republice, ale třeba i nové výtahy, kotelny, fasády,…

  Vložil radka2222 (bez ověření), 21. Leden 2021 - 10:41

  každý rok revidujeme (resp. pojišťovák) pojistku. podpojištění je hodně blbý, protože pak se krátí každé plnění. takže barák v hodnotě 200 000 000 když je pojištěn na 20 000 000 a vznikne škoda 100 000, tak pojišťovna hradí pouze 10 000 (krátí v poměru podpojištění). ideální je, když pojišťovák vidí i pojistky na byty, protože mnohdy vlastníci zbytečně platí velké pojistky na byty (i když je v nich pojištěno něco jiného, než u pojistky domu, ale mnoho vlastníků to ani neví). stejným rizikem je nadpojištění, kdy zase bez ohledu na pojistnou částku je vyplacena jen skutečná škoda. typické např. u aut, kdy nové auto pojistník pojistí na pořizovací cenu, ale už za rok by bez ohledu na to při totálce dostal cenu mnohem nižší.

  Vložil Wendy (bez ověření), 21. Leden 2021 - 10:55

  „pojistky na byty (i když je v nich pojištěno něco jiného, než u pojistky domu).“

  V pojištění bytu je pojištěno přesně totéž jako v pojištění domu.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 21. Leden 2021 - 12:13

  tak to právě měli u nás všichni!! vlastníci, kteří koupili byty na hypotéku. neb banka požaduje většinou pojištění na „hodnotu bytu“. po revizi pojišťovákem (solidním, ne jen hrabajícím provize) byli na to upozorněni a většina po jednáních s bankou a doložení pojištění celého domu ušetřila tisíce ročně za nesmyslné pojistky.

  Vložil tomas 22, 21. Leden 2021 - 11:43

  jako pojištění domu. Také se to nejmenuje pojištění bytu, ale pojištění domácnosti.

  Vložil Wendy (bez ověření), 21. Leden 2021 - 12:17

  Paní Radka2222 nepsala nic o pojištění domácnosti, psala výslovně pouze o pojištění bytu.

  O pojištění domácnosti se zde nediskutuje.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 21. Leden 2021 - 12:09

  divil byste se, kolik lidí má kvůli bance pojištění „bytu“, tj. sice včetně odpovědnosti, ale i pojištění bytu jako takového, které zbytečně platí, protože by z něj nic nedostali. pojišťovákovi je to jedno, dostane vyšší provizi.

  Vložil Wendy (bez ověření), 21. Leden 2021 - 12:19

  „divil byste se, kolik lidí má kvůli bance pojištění „bytu“, tj. sice včetně odpovědnosti, ale i pojištění bytu jako takového, které zbytečně platí, protože by z něj nic nedostali“

  Není žádný důvod, aby nebylo z pojištění bytu nebylo plněno.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 21. Leden 2021 - 13:07

  pokud jsou pojištěny i společné části (typicky zdi, někdy okna, topení…) a došlo by k „nadpojištění“, což dochází právě proto, že je „byt“ pojištěn i svj i vlastníkem. je nadbytečné si pojišťovat „byt“, protože by měl být jako takový zahrnut v pojistce svj. to má většinou pojištění na celou „budovu“.

  pokud barák celý spadne nebo vyhoří, pojišťovna uhradí škodu na bytu samotném (společné zdi, okna, lodžie, balkony, terasy atd..... nikoli vybavení vlastníka a části v jeho výlučném vlastnictví) jen z jedné pojistky, a to podle mých zkušeností z pojistky svj, neboť ta zahrnuje všechny byty a částku rozdělí dle podílů. pojistit byt jako takový má význam jedině když není pojištěna budova celá.

  Vložil . (bez ověření), 23. Leden 2021 - 14:00

  Nepleťme si pojištění domácnosti vs pojištění nemovitosti!

  Pokud ti vyhoří byt a barák stojí, tak ti těžko bude plněno z pojistky SVJ. Potřebuješ pojištění bytu (nemovitosti). Stejně tak banka.

  Těžko by SVJ vinkulovalo 20 bankám pojistky. Banka vyžaduje vinkulaci ve svůj prospěch.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 23. Leden 2021 - 15:51

  já si nic nepletu :-) to si pletou právě vlastníci a pojišťováci toho zneužívají. banky většinou při hypotéce požadují pojištění bytu na hodnotu „bytu“. nikoli pojištění vybavení. zkuste se na to zeptat vlastníků, co mají byty na hypo, co mají v pojistce a na jakou částku a co mají skutečně pojištěno. a když už si tykáme – když ti vyhoří byt, který máš na hypo, tak většinou v pojistce je uvedeno, že plnění obdrží banka (je to totiž tradičně podmínka banky k poskytnutí hypo). což je nesmysl, ale je to tak. proto tu píšu, aby se lidi víc zajímali o to, co skutečně mají pojištěno. protože byt – jako „stavbu“ nebo jak to napsat dle banky musí pojistit, ale pojišťovna by neplnila, i když pojistku uzavře, neb je pojištěna celá budova svj.

  Vložil . (bez ověření), 23. Leden 2021 - 16:30

  A proč to řešíte? Na co si kdo pojistí je jeho věc

  Vložil radka2222 (bez ověření), 23. Leden 2021 - 17:08

  já nic neřeším, mám vyřešeno. jen že tu někteří psali, že pojištění bytu je totéž co pojištění domácnosti. u nás když si vlastníci pomocí solidního pojišťováka udělali revizi pojistek zjistili to, co píšu. že mají pojištěné „byty“, na což už je pojistka svj a nic by jim pojišťovna neplnila. banky u hypo tlačí do pojištění bytu vlastníkem ve výši ceny bytu. a to je prostě nesmysl, který vlastníky stojí ročně tisíce.

  Vložil Wendy (bez ověření), 23. Leden 2021 - 17:29

  „mají pojištěné „byty“, na což už je pojistka svj a nic by jim pojišťovna neplnila“

  Jak jste na to přišla?

  Pokud máte pravdu, že lze plnit jen 1×, mohlo by tomu být i naopak: Plnilo by se z pojištění bytů, a ne z pojištění domu.

  (O pojištění domácnosti se zde nediskutuje.)

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".