BytZ x ObčZ pokusně

Vložil Anonymous, 8. Září 2015 - 7:17 ::

Na jiném místě zde bylo navrženo, jak zjistit názor krajského soudu na to, zda se SVJ vzniklá podle BytZ řídí od účinnosti nového ObčZ i nadále BytZ a nebo ObčZ (tj. stejně jako SVJ vzniklá po účinnosti nového ObčZ). (Přímo z ObčZ to není možné jednoznačně vyčíst.)

Byl zde položen dotaz, který zde kopíruji, aby nezapadl: Zapsal rejstříkový soud nějakému SVJ vzniklému podle BytZ (které se dobrovolně nepodřídilo NOZ, tj. nejlépe takovému, které v tomto směru nedělalo nic a nic neupravovalo „do souladu“ s NOZ) a které má jednočlenný statutární orgán, pověřeného vlastníka, a nebo předsedu společenství (nikoliv předsedu výboru)? Podle toho je zřejmý názor (krajského) soudu na shora uvedenou věc.

http://www.portalsvj.cz/…kolitelu-noz#…

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Petr Vejsada, 8. Září 2015 - 9:10

  My máme zapsaného pověřeného vlastníka, a to dnem 1. března 2014. Pověřeným vlastníkem je bytové družstvo. Praha. Nicméně proces "uvádění do souladu" probíhá. IČO 29009171. Pochopitelně v březnu 2014 nikdo neměl tušení, jak má co být. Dnes to může být úplně jinak.
  --
  Zdraví
  Petr Vejsada
  http://boleslavska20.cz

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".