Bytová družstva by si mohla začít rozdělovat zisky.

Vložil anon (bez ověření), 11. Únor 2020 - 6:59 ::

Bytová družstva by si mohla začít rozdělovat zisky. Rozhodne sněmovna

https://www.idnes.cz/…7_domaci_knn

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 12. Únor 2020 - 15:40

  Domnívám se, že se jedná o zveličený „problém“, aby bylo o čem psát.

  Podle § 744 ZOK nemůže být v nájemném u družstevních bytů zisk.

  Takže zisk se může tvořit hlavně u nedružstevních bytů a nebytů v družstevním domě.

  Pokud bytové družstvo zisk vytvoří, tak podléhá jednak dani z příjmů právnických osob ve výši 19% a při výplatě členům družstva potom srážkové dani ve výši 15% podle § 36/2/c ZDP.

  Řešení uvedl již pan Krupp.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Krupp, 11. Únor 2020 - 11:26

  Nechápu to. Předseda družstva tam tvrdí, že stále platí do FO a na druhé straně si nemohou rozdělit zisk. Tak ať platí míň, nebo vůbec nic a žádný problém s rozdělením zisku mít nebudou. Jirka

  Vložil Tony1 (bez ověření), 11. Únor 2020 - 16:07

  Zdravím. Jak to bude s daněmi – ze zisku by se měla platit daň (z příjmu). To bude mít Alenka radost. Nebylo by Jirkovo řešení lepší? T.

  Vložil Kraken (bez ověření), 12. Únor 2020 - 10:39

  musí platit družstvo daň ze zisku. S rozdělováním zisku družstevníkům to nesouvisí.

  Vložil Krupp, 11. Únor 2020 - 18:34

  S daněmi u družstva žádný problém není s rozdělením zisku to nesouvisí. Jsou příjmy daňově účinné (tam patří třeba nájemné nečlenů družstva a tedy i z nebytových prostor) a daňově neúčinné (to je nájemné členů družstva a třeba platba do FO, nebo, jak tomu říkají). Pak jsou naopak náklady daňově účinné a daňově neúčinné. Tam je to trošku složitější a nemá smysl to tady probírat. Příjmy daňově účinné a náklady daňově účinné se odečtou a z rozdílu zaplatí družstvo daň. Členů družstva se o vůbec netýká. Kdyby družstvo rozdělovalo zisk, tak by to asi členové zdanit museli, ale pořád nechápu, proč by to družstvo dělalo. Ledaže by příjmy z pronájmu byly vyšší, než veškeré náklady družstva a to bych jim teda záviděl. Jirka

  Vložil Skeptik (bez ověření), 11. Únor 2020 - 11:05

  V domech se správcem družstvo, zvláště v domech s vlastníky a družstevníky, mohou prodělat vlastníci (nečlenové družstva).

  Jestliže budou nově družstevníci motivování dosažením co největšího zisku, aby z toho mohli profitovat, zřejmě se to projeví na ceně za správu družstva pro SVJ i na cenách ostatních služeb, které družstva pro SVJ poskytují.

  Vlastníci by napříště měli hodně vážit, zda uzavřít s dužstvem smlouvu o správě nebo využít nabídky jiných správcovských fi­rem.

  Vložil VN (bez ověření), 11. Únor 2020 - 10:25

  A o jak velké zisky jde ?

  Vložil Vlastnik * (bez ověření), 11. Únor 2020 - 19:21

  Obrovske zisky :-) BD lobby to je mafie :-)

  Vložil VN (bez ověření), 12. Únor 2020 - 10:44

  má zisky ve výši nějakých 20–60.000 Kč. V podstatě veškeré zisky generují činnosti jako převedení členského podílu a manipulační poplatky za jednotlivé úkony , které družstvo pro členy vykonává. O ziscích v nějaké zajímavé výši lze mluvit pouze jenom tam,kde jsou nějaké komerční pronájmy,případně billboardy.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".