Bránění nájemníků v rekonstrukci

Vložil Robert K., 4. Říjen 2009 - 13:10 ::

Jsme SVJ a v baráku o 16ti bytech chystáme rekonstrukci výměny vodovodních trubek včetně těch ve stoupačkách.Máme zde jeden byt,který s tím tvrdě nesouhlasí,ale nemá ještě odkoupený byt,čili není vlastník a mělo by za něj ve všem jednat družstvo.Mám obavu,že při výměně je schopný zajít tak daleko,že by řemeslníky nevpustil do bytu a tím by mařil výměnu v jeho části stoupaček.Jak se v takovém případě chovat a na koho se obrátit.S poz­dravem.Robert

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 4. Říjen 2009 - 14:15

  S firmou provádějící opravu sepíšete samozřejmě smlouvu. Kromě běžného penále za pozdní zhotovení díla může být ve smlouvě i penále vůči SVJ za zdržení při neumožnění přístupu do všech bytů podle vzájemně schváleného harmonogramu.

  Nechte si v domě odhlasovat (nebo podepsat), že toto penále bude vymáháno na tom vlastníkovi, který svévolně zdrží postup prací. Družstvo o tom informujte (prokazatelně, tedy písemně s doručenkou); je věcí družstva, aby zkrotilo svého neposlušného nájemníka.

  lake

  Vložil Mára01 (bez ověření), 5. Říjen 2009 - 7:49

  přesně tak. Já si nechal na schůzi vlastníků schválit penále 7000,– za nedodržení harmonogramu vlastníkem a fungovalo to na 1* Je to sice poněkud restriktivní, ale funkční.

  Mára

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".