Bonus zhodnocení přeplatku od Pražské plynárenské

Vložil Jana (bez ověření), 28. Březen 2012 - 9:58 ::

Dobrý den, prosím o radu, jak zaúčtovat Bonus – zhodnocení přeplatku ve výši 1.1% z přeplatku na zálohách od Pražské plynárenské? Snížit o to zálohy pro vyúčtování služeb nebo příjem do fondu oprav a správy? Rozdělit tento příjem z bonusu mezi jednotlivé vlastníky a nebo se to dá považovat jako příjem úroků a na vlastníky se nemusí příjem rozdělovat a oni nemusí tento příjem danit.

děkuji Jana

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Alea (bez ověření), 29. Červenec 2013 - 9:41

  Dobrý den, uplně chápu směr dotazu. Jde o zhodnocení peněz, které má plynárna jaksi „půjčené“ z titulu, že zálohy byly vyšší než konečné vyúčtování. Jde tedy o to, jestli zhodnoceín účtovat jako finanční výnos a lá úrok, nebo jako ostatní výnos, který podléhá zdanění ZDP i DPH. A to je věc, která by mě zajímala také :) L.Javora

  Vložil jchvojkova (bez ověření), 28. Březen 2012 - 16:29

  Dobrý den, směřujte svoji otázku na PPas – callcentrum@ppas­.cz Přeji Vám hezký den jch

  Vložil lake, 28. Březen 2012 - 13:27

  Budete se divit, ale my neznáme vaši smlouvu s Pražskou plynárenskou. Jen Vy máte smlouvu k dispozici. Jen Vy víte, co obsahuje a na jakém právním základě je částka „bonusu“ vracena nebo připisována k dobru. Proč se nás tedy ptáte jak „bonus“ zaúčtovat?

  Až zde napíšete jaký je právní důvod hrazení této částky dodavatelem, snad Vám někdo odpoví.

  lake

  Vložil Krupp, 28. Březen 2012 - 13:49

  Pane lake, budete se možná divit, ale Praha je dosti velké město. Třeba bude řada přispívajících vědět, o co se jedná. Já to taky vím. Bohužel bych rovněž nevěděl, jak poradit. I když jste tu MISTR, každá otázka není určena vám. Nechte poradit i toho, kdo je v obraze.

  Jirka

  Vložil lake, 28. Březen 2012 - 16:53

  Pane Kruppe, laskavě si všimněte, že i odpověď pana Pavla se neliší od mé: teprve až tazatelka oznámí co míní pojmem bonus, může dostat použitelnou odpověď.

  Shodně s panem Pavlem jsem rovněž nastínil, že se může jednat o jeden ze dvou případů: vratka nebo výnos. Vaše „výtka“ tedy není na místě. Ostatně poradit rovněž nedovedete, takže proč ten stress?

  lake

  Vložil Pavel, 28. Březen 2012 - 14:25

  Jirko,

  můžete ocitovat ze smlouvy, jak je definován bonus? Zrovna slovo bonus může být jako sleva z ceny (minus tř. 5) nebo jako výnos z „uložených“ prostředků (tř. 6). Výnos bude asi pravděpodobnější. Potom by se jednalo o zdanitelný výnos, uplatnění § 20/7 ZDP, nulová daň ale podání DP.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".