Bezpečnost v domech

Vložil SVJ Rokycanova, 1. Březen 2019 - 13:41 ::

Dobrý den, na webu jsem si přečetl některé názory ohledně jak zvýšit bezpečnost ,ale i přesto bych požádal o radu. Náš dům má 7 vchodů nyní máme zámek mechanický s možností otevřít pomocí klíče nebo čipu. V domě máme společnou garáž. Na základě revizní správy od hasičů jsme museli odstranit od vstupních dveří z garáže kouli , protože jde o únikovou cestu a ta musí být zpřístupněna.V domě se nám z chodeb ztrácí boty, kočárky a jiné věci. Do garáží je vstup na dálkové ovládání. Nevím, jak ke krádežím dochází jsou tu tři varianty :

 1. je to někdo z domu
 2. nezamykání dveří – stačí dát kamínek mezi dveře a práh a ty se nedovřou
 3. vstup přes garážové dveře – vlastník zajede a než dojde k zavření vnikne tam nezvaná osoba.

Výbor navrhuje pořídit el.zámek do dveří a u garážových dveří nastavení uzamykání garáž.dveří po zajetí auta do garáže, aby nevznikla prodleva a tím i je kontrola, že uvidí zda se někdo pokouší do domu dostat. Děkuji za Váš názor a radu co s tím a případně doporučení jaký el.zámek pořídit.

Dostál Marek

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil ˇ (bez ověření), 2. Březen 2019 - 12:42

  “V domě se nám z chodeb ztrácí boty, kočárky a jiné věci. Do garáží je vstup na dálkové ovládání. Nevím, jak ke krádežím dochází ”

  • třeba někdo chce naznačit, že na chodbách nemají boty, kočárky a jiné věci co pohledávat a že je považuje za opuštěné? Co na to hasiči? Vy nemáte společnou uzamykatelnou prostoru “kolárnu a kočárkárnu”?
  Vložil Pavel II (bez ověření), 1. Březen 2019 - 18:45

  Ten má jisté úskalí, protože dobře funguje na dveřích, která se nedeformují teplem. Plastovky umístěné na jih to moc nejsou. Nějak nechápu nač potřebujete revizní zprávu od hasičů. Tato zpráva se předkládá při kolaudaci a je třeba pokud se změní stavení stav oproti kolaudovanému stavu. K bodu 2. Nemusí se dát ani kamínek mezi dveře a práh. Nezamčené dveře otevřete planžetou. Každý pošťák to ovládá.

  Vložil Anonymoushjj (bez ověření), 1. Březen 2019 - 15:17

  Co kamery ?

  Vložil VN (bez ověření), 1. Březen 2019 - 14:28

  když neznáme váš dům a vaše vlastníky. U nás by třeba nikdo boty nekradl… Každopádně nejefektivnější řešení jako prevence krádeží je kamerový systém. Jinak je otázka, zda ty „kočárky a jiné věci“ na té chodbě z hlediska bezpečnosti mohou být ? Zda nejde také o zachování volnosti únikové cesty.

  Vložil . (bez ověření), 2. Březen 2019 - 19:47

  Bohužel musím přidat další zkušenost, v jednom domě se dělo něco podobného, předsedkyně, která neustále ucpává chodbu svými botami i botníkem i kočárkem, tak nejprve si stěžovala na moje nájemce, že ji to kradu oni. Následně si za bůhvíkolik 1000 nainstalovala kamerový systém, následně dokonce vyměnil zámek je jakýsi čip…

  Dnes nevím, kolik podobná akce která se konala prokazatelně jenom kvůli jejím botám, mě na schůzi nepřiznala a ostatní jí to samozřejmě odmávali, na kolik Kč přišla…

  To je tak, když si někdo chce z chodby udělat soukromé skladiště svého bordelu, byť by to byly kočárek a devatero parů bot a botník …

  Minulý týden jsem si vyžádal foto, skutečně se zdá že ten nepořádek brání v průchodu schodištěm. Co byste s takovým člověkem který je současně předsedou, chtěli dělat?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".