Bez volby předsedy 14 let

Vložil Nikola Tokošová (bez ověření), 21. Září 2022 - 18:40 ::

Dobrý den, prosím o radu. Koupila jsem byt a zjistila, že současný předseda je na svém “místě” už 19 let. Po 5 letech měla proběhnout nová volba. Podle předsedy proběhla, ale záznamy se ztratily. Od té doby už 14 let neproběhla nová volba do představenstva, protože náš předseda se scházet nechce. Ale podle stanov si s místopředsedou rozhodují o investicích. Do 150.000 mohou sami, takže cca před 6 lety si zateplili část baráku, aby jim nevlhla. Cena byla cca 140.000. Mají právo rozhodovat o financích i když nebyli znova zvoleni? Po neochotě předsedy se sejít jsem se rozhodla spolu s ostatními novými majiteli bytů svolat schůzi. Dle stanov na to máme právo. Pohlídala jsem si i vlastnické podíly. Ale jde mi opravdu o to, když ze strany předsedy a místopředsedy nebyl zájem o schůzi a znovuzvolení, jestli mohou takto disponovat společnými financemi?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 21. Září 2022 - 20:48

  Mohou dělat přesně to co jim vlastníci jednotek dovolili. A budou v tom nejspíš pokračovat do doby než budou řádně zvoleni členové výboru, než budou zapsáni do rejstříku a než se ujmou svých funkcí.

  Justitianus

  Vložil MartinII, 22. Září 2022 - 20:37

  Nevím, zda vám moje rada pomůže co se hospodaření v minulosti týče, ale pro volbu nového výboru (snad se vám to povede, pokud si předseda a místopředseda neseženou plné moce) se podívejte na justice.cz co je tam uvedeno o mandátu výboru. Je dost možné že výbor zaslal na rejstříkový soud falešný zápis o volbách, takže tam jsou asi vedeni jako znovuzvoleni třeba od r. 2018. Otázka je CO NA PŘÍPADNÝ ZFALŠOVANÝ ZÁZNAM O VOLBÁCH ŘÍKÁ ČESKÉ PRÁVO. TO BY VÁM MĚLI NA SOUDU ŘÍCI.

  Viz např.

  https://okolobytu.cz/…m-problemem/

  Zkuste také požádat vám rejstříkový soud nahlédnout do dokumentace která na soudu o volbách je. Tam by záznam ztratit přeci neměli, jako údajně „v SVJ“.

  Mandát výboru najdete také na ARES – Administrativní registr ekonomických subjektů na

  wwwinfo.mfcr.cz/a­res/

  klik na Ekonomické subjekty a zadat identifikaci.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".