Balkony

Vložil Anonymous, 21. Březen 2007 - 8:16 ::

Poraďte, u našeho domu dosud nevzniklo SVJ, vlastníci bytů mají sice více než nadpoloviční většinu avšak BD vykonává dosud ze zákona správu domu (ještě se jeho vlastnický podíl nesnížil na méně než 1/4). Jako vlastník bytu jsem se rozhodla nechat si provést zasklení balkonu (ochrana před povětrnostními vlivy, zamezení úniku tepla atp.)Úpravu jsem řádně nahlásila na St. úřad včetně doložení jím požadovaných dokladů (o vlastnictví bj, souhlas většiny vlastníků – st. úřad v tomto případě nepožadoval souhlas správce domu).Nyní mě BD vyzývá, abych požádala o souhlas představenstvo BD, jinak že zasklení musím odstranit.Jsem však přesvěsdčena, že jako nedružstevník a vlastník bj nepodléhám stanovám a rozhodnutím BD (jako správce domu, ne vlastníka domu)a řídím se až do vzniku SVJ jako právního subjektu jen příslušnými zákony (jsou nadřazeny stanovám), případně rozhodnutím městského úřadu. Znovu připomínám, že nejsem člen BD. Děkuji za radu o dalším postupu.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous, 22. Březen 2007 - 8:11

  Jak si mám vysvětlit, když ve smlouvě o převodu bj mám uvedeno,že: „převáděná bytová jednotka č. se skládá z pokoje 1,.....WC,lodžie a sklepa. Výměra lodžie není započtena v podlahové ploše bytu…“ Lodžie není vyjmenována ve společných částech domu. Mám to chápat tak, že na opravách společných částí domu se podílím poměrem odpovídajícím mému spoluvlastnickému podílu avšak případnou opravu lodžie si hradím vlastími prostředky a ne z FO?

  Vložil Fanda, 21. Březen 2007 - 20:08

  Domnívám se, že k zasklení balkonu měl být dán souhlas všech vlastníků VBJ a BD/zastupuje nepřevedené BJ/. Pro úpravu vzhledu domu je požadována 100% váha hlasů všech VBJ. Vzhledem k tomu, že stavební úřad Vaši stavební úpravu /ohlášení, nebo stavební povolení/ povolil, nevidím důvod proč by Vám BD nedalo dodatečně souhlas.

  S pozdravem Fanda

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".