Balkon

Vložil Kartakova (bez ověření), 15. Červenec 2020 - 8:17 ::

Dobrý den, jsme SVJ s 8 bytovými jednotkami, jedná se o 4 patrový zděný dům, kde jsou v druhém a třetím patře balkóny. V prvním a čtvrtém patře jsou na místě balkónů pouze okna. My bydlíme v prvním patře a rádi bychom si balkon na svoje náklady postavili. Otázka zní, zdali je nutný souhlas všech členů SVJ a zda-li je potřeba stavební povolení – jednalo by se o železnou konstrukci se schůdky na zahradu. Děkuji za odpověď.

  • balkony

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel II (bez ověření), 15. Červenec 2020 - 15:01

Takže smlouva o výstavbě (tedy souhlas všech), souhlas vlastníka/ů pozemku a projekt. Stavebnímu úřadu podáte ohlášení stavby včetně přiložených výšeuvedených dokumentů. Buď je příjme nebo Vás vyrozumí o zahájení klasického stavebního řízení. To záleží na příslušném SÚ, protože měníte vzhled stavby a to může být důvod požadavku na územní a stavební řízení.

Vložil Jarda_, 15. Červenec 2020 - 12:09

Domnívám se, že je nutný souhlas 100% členů SVJ. Ale něco se snad v kvóru měnilo nebo má měnit, takže nezoufejte.

Rozumím jak to myslíte, kovová konstrukce z ][ profilů. Pokud je to společná zahrada, tak v tom nevidím problém, se zkusit dohodnout.

Já jsem to udělal tak, že jsem měl připraven souhlas a v pravou chvíli jsem si jej nechal od všech podepsat… Tedy od všech, kteří tam byli přítomni… vyšší psychologie. To bylo něco, pozorovat, jak postupně listina koluje a kdo podepíše jako poslední :-)

Vložil Člen SVJ (bez ověření), 15. Červenec 2020 - 8:36

Doporučuji zakoupit domek s vlastní zahradou a tam si můžete přistavovat jak chcete,pokud Vám to SÚ a sousedi dovolí!!!

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".