Automatické zavedení datových schránek občanů bude až od roku 2023

Vložil Pavel, 5. Červen 2021 - 21:58 ::

Praha – Automatické zavedení datových schránek pro občany po použití jejich elektronické identity bude zavedeno až od roku 2023. Sněmovna dnes tento roční odklad schválila na podnět Senátu. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) s tím souhlasil. Odklad je součástí zákona, který má mimo jiné usnadnit sdílení informací mezi úřady a urychlit digitalizaci státní správy. Normu nyní dostane k podpisu prezident.

Odklad má umožnit lepší informovanost lidí o tom, že jim budou datové schránky zavedeny do dvou týdnů po použití jejich elektronické identity. Datovou schránku bude možné do dvou týdnů deaktivovat a vyhnout se tak tomu, že úřady budou lidem bez jejich vědomí do schránek posílat informace a rozhodnutí.......

Zdroj ze dne 1.6.2021:

https://www.ceskenoviny.cz/…2023/2045436?…

Podrobnosti ve ST 756

Hezký den!

  • datová schránka
  • eIdentita

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil didi (bez ověření), 5. Červen 2021 - 23:53

Automatické zavedení datových schránek pro občany po použití jejich elektronické identity bude zavedeno až od roku 2023. Ona k tomu opět ncní žádná osvěta. Vždyť spousta lidí neví, co to datová schránka je a jak vůbec funguje. Vůbec nevědí, k čemu to je dobré a jak s tím naložit.

Vložil Macegriffin, 6. Červen 2021 - 14:24

No a nebo ji prostě nepotřebují.

Vložil @ (bez ověření), 6. Červen 2021 - 10:25

Datové schránky jsou úžasný kšeft pro Českou poštu.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".