Arogantni majitel psa

Vložil Jana (bez ověření), 24. Říjen 2020 - 14:30 ::

Dobrý den, Chtela jsem se zeptat, jak donutit cloveka, ktery bydli ve vedlejsim vchode, aby uklizel po psovi jeho extrementy.. ma velkeho psa, neustale bez voditka. Kdyz se ozvu, tak nema ani trochu slusnosti a zmuze se jen na urazeni. Dokonce zacal schvalne cesat psa u naseho schodiste a jeho chlupy rozhazovat kolem. Jak na takoveho cloveka? Je to hnus. Kdyz jsem mu donedla sacek, tak delal ze se ho to netyka a pak mě zacal urazet. Muze si majitel psa delat co chce?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anynomous (bez ověření), 24. Říjen 2020 - 19:54

  Obecně závazné vyhlášky (OZV) určují, kde lze venčit psy bez vodítek. Neodstranění psích exkrementů je znečišťováním veřejného prostoru dle § 47 odst. 2/e zákona č. 200/1990 Sb.

  Výše uvedené kontroluje a pokuty ukládá městské (obecní) policie.

  Vložil Justitianus, 25. Říjen 2020 - 7:56

  To je legrační: Anonymous se zde hádá sám se sebou.

  Mimochodem, milý Anonymousi, zákon č. 200/1990 Sb. byl zrušen ke dni 1.7.2017. Aktuálním právním předpisem je zákon č. 251/2016 Sb. o některých přestupcích. Viz § 5 odst. 1 o znečišťování veřejného prostranství.

  Tip na obecní vyhlášku je samozřejmě použitelný. Tazatelka si může zjistit zda obec stanovila vyhláškou povinnosti průvodce/drži­tele/vlastníka psa. Může jít o povinnost mít psa na vodítku, případně o povinnost zajistit aby pes měl nasazený košík (náhubek).

  Jestliže arogantní majitel porušuje některou vyhláškou uloženou povinnost, je možné to zdokumentovat a obrátit se na orgány obce.

  Justitianus

  Vložil Anynomous (bez ověření), 25. Říjen 2020 - 8:40

  Děkuji za upozornění na zrušený §.

  Neodstranění psích exkrementů je znečišťováním veřejného prostoru dle § 5 odst. 1 písm. f) zákona č. 251/2016 Sb. https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-251#p5

  (Anonymous vs Anynomous vs Simultánka, vážně legrační. Nazdar.)

  Vložil Anynomous (bez ověření), 25. Říjen 2020 - 6:55

  Obecně závazné vyhlášky někde určují, kde nelze venčit psa bez vodítka. Váš výklad navádí k doměnce, že ve veřejném prostoru psa bez vodítka nelze venčit pokud to vyhláška nepovolí. Tomu tak ale není.

  Vložil Chov psů v paneláku (bez ověření), 24. Říjen 2020 - 14:37

  Také mu dávejte k jeho schodišti svoje vlasy a exkrementy.

  Panelák není určený k chovu psů. Už se zde řešilo.

  Zdarma poradila

  Otýlie

  Vložil Anynomous (bez ověření), 25. Říjen 2020 - 6:59

  Ano, chov psů v paneláku dovolen není, ale chovem psů se zde myslí provozování chovné stanice. Vlastnit psa a mít jej v paneláku samozřejmě zakázáno není.

  Vložil Justitianus, 25. Říjen 2020 - 11:59

  Anonymous je zjevně schizofrenik, který se hádá sám se sebou. Sám sobě odporuje touto větou: „… chov psů v paneláku dovolen není“.

  To je nepravdivé tvrzení. Anonymous je zjevně popleten. Není schopen označit právní předpis, který by bezvýjimečně zakazoval chov psa v panelovém domě.

  Paní Štefanie, není potřebné polemizovat se schizofrenikem. Význam pojmu „chov“ není jednoznačný: zvířata mohou být držena, chována, nebo používána. U chovu je možno rozlišit zájmový chov a chov pro hospodářské účely.

  Jediné omezení počtu psů obsahuje zákon č. 166/1999 Sb. o veterinární péči: ten ukládá chovateli oznamovací povinnost, jestliže chová 5 a více psů samičího pohlaví starších 12 měsíců. Je povinen oznámit tuto skutečnost krajské veterinární správě nebo Městské veterinární správě v Praze, a to nejpozději do 7 dnů. V oznámení chovatel uvede počet chovaných zvířat a místo jejich chovu.

  Ustanovení je ovšem zaměřeno na chovné stanice a ilegální množírny. To je mimo téma této diskuse.

  Justitianus

  Vložil Štefanie (bez ověření), 25. Říjen 2020 - 10:06

  „chov psů v paneláku dovolen není, ale chovem psů se zde myslí provozování chovné stanice. Vlastnit psa a mít jej v paneláku samozřejmě zakázáno není.“

  Samozřejmě že držení jednoho psa lze podřadit pod označení chov psů. To je jazyková otázka, Vy byste patrně prosazovala označení „chov psa nebo chov psů“, a i tak by genderoví specialisté namítli, že označení není korektní, ale říká se zkrátka chov psů, i když jde o psa jednoho a nebo o fenku.

  Vložil Anynomous (bez ověření), 25. Říjen 2020 - 14:06

  Pane Justitianus, Anonymous větu „… chov psů v paneláku dovolen není“ nenapsal. Na koho vlastně reagujete? Anynomous se sám se sebou nehádá, to jen někdo použil duplicitní Nick. Každý s minimem Kreativní inteligence to poznal. Nazdar.

  Paní Štefanie, Anynomous reagoval/a na Otýlii, která napsala „Panelák není určený k chovu psů. Už se zde řešilo.“ , Vaše reakce by tedy měla směřovat na Otýlii. Nazdar.

  Vložil Otýlie (bez ověření), 25. Říjen 2020 - 14:59

  „chov psů v paneláku dovolen není“ (Vložil Anynomous (bez ověření), 25. Říjen 2020 – 6:59)

  „Anonymous větu „… chov psů v paneláku dovolen není“ nenapsal.“ (Vložil Anynomous (bez ověření), 25. Říjen 2020 – 14:06)

  Tak jak?

  Vložil Anynomous (bez ověření), 24. Říjen 2020 - 19:59

  Panelák není určený k mnoha věcem, chov psů ale na seznamu není. Nazdar.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".