argumenty pro navýšení plateb do fondu oprav

Vložil Jaroslav S. (bez ověření), 4. Květen 2011 - 19:00 ::

Dobrý večer,jsme BD a naše představenstvo se léta pyšní tím,že nechávají lacino bydlet,protože nepožadují navyšování příspěvku do fondu oprav.Náš dům podle toho také vypadá.Konečně došla některým lidem trpělivost a chceme s tím něco udělat. Poraďte mě prosím pár pádných argumentů, proč peníze navýšit. Platíme 14 Kč/m2. Větší část obyvatel jsou starší lidé, kteří tvrdí, že na to nemají a že jim to takhle stačí. Jak je přesvědčit, potřebujeme rozumné argumenty, obracím se na vás všechny, kdo s tím máte zkušenosti, moc dík. Jarda

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Koumes (bez ověření), 5. Květen 2011 - 14:34

  Navýšit můžete i bez argumentů. Stačí Vaše vůle.

  Vložil LukášP (bez ověření), 5. Květen 2011 - 11:37
  Vložil Vanda (bez ověření), 5. Květen 2011 - 7:46

  Dobrý den, V našem prohlášení vlastníka (katastr) máme: V případě nedostatečné výše finanční částky ve fondu nákladů provozu budovy jsou vlastníci bytových jednotek a nebytových prostorů povinni uhradit potřebnou částku v hotovosti v rozsahu svého podílu na společných prostorách domu a pozemku, pokud jde o náklady s ohledem na havarijní stav budovy nebo jejich vnitřních rozvodů tak, aby všichni spoluvlastníci měli zaručen plný a nerušený výkon svých práv spojených s užíváním domu. Vanda

  Vložil Jaroslav Jaroslav (bez ověření), 5. Květen 2011 - 7:38

  naprosto vás chápu – nečekaná oprava výtahu vymazala náše dlouhodobé zálohy, a vlastníci se hrozně diví, když přišla každému faktura na doplacení cca 5 tis. jdete na to špatně – určete si plán oprav – na co vidíte, že budete muset opravit, naceňte to, a máte rozpočet kolik budete muset v časovém intervalu vybrat. a odhadněte, co se může v domě porouchat a co bude stát případná havarijní oprava.

  Vložil Nezmar, 7. Květen 2011 - 22:40

  V něterých případech ani plán nestačí.. Podle zdravého rozumu jsme postupovali přesně jak píšete… Máme plány, návrhy rozpočtu a odhady vývoje zůstaku FO na několik let dopředu dokonce podle varinat různé výše příspěvku do FO. Jenže naši vlastníci si takovéto materiály neumí ani přečíst, natož pochopit. Někteří vlastníci na schůzi žádnou z variant nepřijmou a když se předseda zeptá, jestli mají tedy jiné řešení, jak sehnat peníze do FO na výměnu výtahů, rekonstrukci střechy atd, tak s úsměvem odpoví, že „přece nejsou povini sdělovat své názory“ a opustí schůzi, díky čemuž klesne počet přítomných pod 75% všech, což je v našem SVJ nutná hranice pro zvýšení příspěvku do FO, rozpočtu atd.

  Tak není nic. A nic ani nebude. SVJ po uplynutí doby, do kdy mají např. u výtahů být odstraněny závady s vyskou mírou nebezpečí (v našem případě se defacto jedná o výměnu výtahů) provoz výtahů ukončí a bude „vymalováno“. Máme však i takové vlastníky s ukončeným právním vzděláním, kteří jsou rozhodnuti „napsat na sociálku“, která díky jejich vysokému věku přeci zastavení výtahu nedovolí. Jak by se pak dostávali domů, že? Jiní se domnívají, že existují nějací „ONI“, kteří to tak nenechají (dodnes nevíme, jestli to má být město, stát, EU?) a dají nám dotace. Většinově prostě nikdo nechápe, že i s eventuelní dotací SVJ značné peníze potřebuje. Úvěr neschválíme nikdy, na to je potřeba 100%, jediný myslitelný zdroj příjmů pro dům si zakážeme (prodej volné půdy na výstavku jednotky vyžaduje také souhlas 100% všech a ten nezískáme, protože máme vlastníky, kteří to NIKDY nedovolí, protože by do domu chodil někdo cizí… Tito nechápou, že kdokoli může jednotku prodat a ten nový, bude taky cizí. Možná se dokonce domnívají, že mohou tomu původnímu prodej jednotky bez „jejich“ souhlasu zakázat" :-))… Takže argumenty či plán je jedna věc, ale když někdo nechce, tak ani logické argumenty nepomáhají. Po zastavení provozu výtahů, budeme postupně šetřit na rekonstrukci střechy, a do toho opravovat co se během doby pokazí. Jediným světélkem na konci tunelu je to, že až nebudou výtahy, tak snad dům opustí skrblíci, kteří na to nemají… Ale i to je zdlouhavý proces.

  Nezmar

  Vložil finanční poradce (bez ověření), 5. Květen 2011 - 6:53

  Pár pádných argumentů, proč peníze navýšit: 1.představenstvo si může zvýšit odměny 2. představenstvo může rozhodnout, že peníze půjči svým známým, kteří je pak nemusí vrátit. Ztrátu uhradí členové družstva 3. představenstvo může svým kamarádům a sobě nechat rekonstruovat byt 3. představenstvo má z větším balíkem peněz lepší možnosti investovat Tak to vidím ja, finanční poradce.

  Vložil finanční poradce (bez ověření), 5. Květen 2011 - 14:22

  Co se vám nelíbí na mých argumentech. To není fikce,to není výmysl.To je ze života. Takové družstvo prosím existuje!

  Vložil Karel Popper (bez ověření), 6. Květen 2011 - 8:58

  Dobrý den, vůbec se nad těmi „mínusy“ nepozastavujte", o to tu nejde. Já Vám věřím že jsou SVJ i BD, kde si navýší finance pro svůj osobní prospěch. Jak jsem zde v současné době uvedl, nemá žádný význam příspěvky hodnotit klady a mínusy, to by měl administrátor tohoto portálu zvážit,vždy se tady znevažují lidé, kteří by rádi poradili či sdělili své názory ze života a vlastního dění v jejich bydlištích.Jak jsem již jednou uvedl.Jediným seriozním člověkem je zde jistý p.„Lake“, který dokáže argumentovat podloženými fakty a o tom to je.Ještě je pár lidí, které taky beru,ty spočítám na prstech jedné ruky.V zásadě tu jde o slušnost, kterou zde postrádám,s a­rogancí se každý potkáme v běžném životě.Tam,kde hledáme každý z nás rady či fakta, by jsme neočekávali jak opovržení tak i zmíněnou aroganci.Nikdo zde nemá patent na rozum.Každý z nás by si zde měl vzít to, co sám považuje několika názory za potvrzené a jde o vstřícnou radu či pomoc.S pozdravem K.Popper

  Vložil LukášP (bez ověření), 5. Květen 2011 - 11:35

  Tak to byl kameňák týdne. Alespoň se zde občas dobře pobavíme. Děkujeme za rady!

  Vložil Jarda S. (bez ověření), 5. Květen 2011 - 7:07

  Upřímně lituju všechny, kteří se vám dostanou do spárů …

  Vložil finanční poradce (bez ověření), 5. Květen 2011 - 7:17

  Jardo, pro mě jste zabodoval.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".