Vložil lake, 4. Leden 2012 - 22:26

Pane Kočko, už jednou jsem Vás upozornil, že neznáte ZoVB. Za diskusi s Neználky bych měl dostat příplatek za ztížené pracovní podmínky.

O tom co je pokojné užívání společných prostor není třeba se s Vámi shodnout. ZoVB je soukromoprávní předpis. O tom, co znamená pokojné užívání, rozhodnou spoluvlastníci domu. Nikoliv SVJ, které je pouhým správcem a v domě nic nevlastní. Vlastníci mohou mít i prapory i opičky, jestliže se jim to líbí. Výbor SVJ jim do toho kafrat nebude.

Dále je zřejmé, že nerozumíte výrazu svévolné zabrání společné části domu. Protože jsem dnes v dobré náladě, vysvětlím. Svévolně zabere společnou místnost (prostor) ten, kdo vyloučí ostatní vlastníky bez jejich souhlasu z jejího užívání, např. uzamčením, uzavřením, obsazením pro sebe, umístěním mříže, závory, plotu, přepážky.

Jestliže Vaše manželka umístí kočárek do kočárkárny, jde o pokojné užívání společné části domu. Jestliže Vy na dveřích kočárkárny vyměníte zámek, nikomu nedáte klíč a zabráníte ostatním v užívání této místnosti, půjde o svévolné zabrání. Pochopil jste?

Jestliže vlastník jednotky umístí na střechu anténu (k čemuž se střecha běžně používá), jde o pokojné užívání společné části domu. Jestliže mu fanatici z výboru SVJ budou neoprávněně a bezdůvodně bránit v konzumaci jeho vlastnického práva, půjde o svévolné vyloučení vlastníka z užívání společné věci. Pochopil jste?

Typické je, že tazateli v úvodním příspěvku vůbec ta anténa na střeše nevadí. Chtěl by jen jejího vlastníka pumpnout o nějaké peníze, trochu se načerno přiživit do kapsy SVJ (kterému ta střecha vůbec nepatří).

Inu – pokus o výpalné bez právního důvodu. Píšu to zde od počátku. Nemáte úctu k vlastnickým právům. Soud by s vámi vyběhl, vy hyeny.

lake

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.