Změna Stanov - nutno zachovat 3/4 včech členů společenství pro hlasování?

Vložil Weiny, 19. Březen 2012 - 13:43 ::

Zdravím, nevím, jestli se to tu už nemihlo, ale měníme Stanovy, abych mohl být Pověřený vlastník, a při té příležitosti jsem chtěl zasáhnout i do této věty, která je ve Stanovách celkem 2×:

Stavební úpravy spočívající v modernizaci, rekonstrukci a opravách společných částí domu, jimiž se nemění vnitřní uspořádání domu a zároveň velikost spoluvlastnických podílů na společných částech domu, zajišťuje společenství se souhlasem nejméně nadpoloviční většiny všech členů společenství.

Bylo a má tam být 3/4 většiny, já to chci změnit na nadpoloviční. Právník našeho družstva mi to ale zakazuje, s odvoláním na zákon, viz:

Čl. IV. – nutné zachovat 3/4 většinu všech členů Společenství neboť je tak stanoveno přímo v zákoně č. 72/1994 Sb. v ustanovení § 11 odst. 5.

Je nutno ho poslechnout a dodržet ty 3/4? Polovina z 12-ti vlastníků bytů už je přepsala na děti, někteří tam ani nebydlí a je pro mě velký problém cokoli schválit, protože věčně nemám shromáždění „usnášeníschopné“. K čemu mi pak celé Stanovy jsou, když je nemohu přizpůsobit situaci v našem domě :-(

Díky moc za odpověď.

Weiny

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.