Definice místnosti a také co je a není lodžie

Vložil Jar (bez ověření), 22. Leden 2012 - 16:33 ::

Máte prosím někdo povědomí o tom, který zákon definuje, co je to místnost. Je-li byt soubor místností a příslušenství dle zákona, mělo by být jasné, co je místnost a příslušenství. Po delším pátrání se k němu kloním. t jasné, co je místnost a příslušenství. Odkazuji na jeden názor a jeden zdroj informací: http://www.stavebni-forum.cz/…ocet-plochy/ http://www.mfcr.cz/…2008_pdf.pdf

Naše Prohlášení VB říká:

Jednotka č. xy je byt 2+kk umístěný v x.nadzemním podlaží. Celková podlahová plocha s příslušenstvím je 63,40 m2.

Jednotka č. xy se skládá z: šatna 2,40m2 předsíň 8,50m2 koupelna s WC 5,90m2 obývací pokoj s kuchyňským koutem 28,30m2 ložnice 16,20m2 sklep č.0×y v prvním podzemním podlaží 2,10m2 lodžie 10,30 m2 (plocha lodžie se nezapočítává do celkové podlahové plochy bytové jednotky)

Vybavení jednotky: běžné vybavení bytu a zařizovací předměty v domě sloužící k výlučné potřebě vlastníka jednotky (sprchová vana, umyvadlo, míchací baterie, topná tělesa, zvonek, domácí telefon).

Součástí bytu je veškerá jeho vnitřní instalace (potrubní rozvody vody, ústředního topení, elektroinstalace, apod., kromě stoupacích vedení vč.uzavíracích ventilů).

K vlastnictví jednotky č. xy dále patří : podlahová krytina, nenosné příčky, vnitřní dveře nacházející se uvnitř bytu, vstupní dveře, okna.

K vlastnictví jednotky č. xy dále patří spoluvlastnický podíl na SČV a spoluvlastnický podíl k pozemku.

Kupní smlouva na byt obsahuje toto znění: Byt je bytovou jednotkou 2+kk skládající se z níže uvedených místností a příslušenství a následuje tentýž výčet. Včetně poznámky, že plocha lodžie se nezapočítívá do PP BJ.

Jako lodžie byly označeny místnosti označované též jako zimní zahrady. Jsou plně uzavřené, stěny jsou částečně vyzděné, z větší části prosklené formou rámového zasklení, mají podlahu, strop, od obytných místností jsou odděleny příčkou, také částečně prosklenou a dveřmi. Co je ale podstatné, je v nich radiátor napojený na ústřední vytápění domu. Jsou plně vysunuty před plášť domu, vždy 4 nad sebou, od 2. do 5. patra domu. Jejich podlahová plocha není započítína do podlahové plochy bytu, takže z nich nejsou placeny náklady odvozené od PP bytu, což je v našem případě vše kromě odpadu. Tedy přesně, platí se z nich 2Kč/m2 na měsíc do fondu oprav, jako ze zcela klasických bakkonů. Přesto, že se v nich bydlí, topí, žije po celý rok. Shromáždění se usneslo, že se započtou do započitatelné PP bytu pro rozúčtování tepla, ale co když to někdo napadne? Najspíš uspěje.

Plocha těchto „lodžií“ činí cca 188 m2. Vlastník sklepa v suterénu domu, nevytápěného, studeného a vlhkého platí z této plochy veškeré poplatky vázané na PP.

Prosím o názor.

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.