Odstoupení 2 členů výboru ze 3

Vložil tomisoft, 17. Říjen 2011 - 16:25 ::

Dobrý den,

dnes jsem ve vývěsce našeho SVJ objevil oznámení o odstoupení 2 členů výboru (celkem máme 3 členy). To by mě nepřekvapilo (koneckonců odstoupili na shromáždění), ale co mě opravdu překvapilo je to, že ve stejném oznámení je napsáno, že poslední člen výboru se stává pověřeným vlastníkem a jako takový bude vykonávat správu domu. Je toto vůbec možné? Nenašel jsem ani v ZoVB ani v našich stanovách úpravu přímo této situace, ale mám za to (a vlastně to i vyplývá z našich stanov a ZoVB), že – cituji ZoVB §9: (7) Orgány společenství jsou

  1. shromáždění vlastníků jednotek (dále jen „shromáždění“),
  2. výbor společenství (dále jen „výbor“) nebo ten vlastník jednotek, kterého v případě, že není zvolen výbor, shromáždění pověří výkonem funkce výboru (dále jen „pověřený vlastník“)

Z toho vyplývá, že pověřeného vlastníka je možno zvolit, ale v případě zvolení výboru, jehož většina rezignuje, nelze apriori říci, že poslední zbylý člen má oprávnění vykonávat funkci pověřeného vlastníka. Dle mého není takový výbor usnášeníschopný a musí být ve volbě doplněn shromážděním. V případě, že doplněn není, tak může být poslední člen odvolán a může být zvolen pověřený vlastník nebo může být správa svěřena např. externí firmě. Můžete mi toto někdo potvrdit nebo vyvrátit? Nehodlám se smířit s tím, jaké právní vzduchoprázdno v našem SVJ panuje.

Díky

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.