Vložil rivr, 30. Červenec 2011 - 3:38

cit.(): „…22.01.11 v mem byte doslo k vymene vodomeru…“

Bez kontaktu s ČMI již teď nezjistíte zda bylo měřidlo vyměněno včas. Ovšem je to nepravděpodobné – prodleva 22 dnů (kteru předpokládám) by byla stejně posouzena „přiměřeně“ (§23/3 zák.505/1990) – tedy dle mého mínění zanedbatelně.


cit.(Lake): „..předložen doklad, že vodoměr teplé vody ve Vašem bytě měl do 31.12.2010 platné metrologické ověření…“

pokud nemáte doklad o sériovém čísle uvedeného vodoměru (TCM 142/RR-CERT), pak pochybuji, že Vám rozúčtovatel bude cokoli prokazovat (§7/2a Vyhlášky 262/2000). Nevím že by existoval jakýkoli § v zák . 505/1990 který by nařizoval použitá a vyřazená měřidla archivovat. Pravděpodobně již proběhla jejich repase a Vaše šance je tedy mizivá (měla jste ji – bohužel jste potvrdila správnost odečtu (možná ani nebyl na uvedeném dokumentu datum) a §11/4 zák. 505/1990 Sb. jste doposud nevyužila – podle mne je již ale pozdě).


cit.(Lake): „..Rozúčtovatel by Vám měl vyhovět. Pokud nebudou vstřícní, naznačte, že věc ohlásíte…“

Vzhledem k tomu, že „subjektem“ by zjevně bylo SVJ je rada, aby jste šla s hrozbami kontrolou ČOI (dle mých zkušeností bezzubá) a ČMI poněkud nebezpečná (nebo má Vaše SVJ ve smlouvě o správě domu tuto odpovědnost přenesenou na rozúčtovatele?) a je také otázka zda OPRAVDU je „Vlastníkem vodoměru“ někdo jiný nebo jen Vy sama (najdete to v prohlášení Vlastníka).

rivr

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.