Záporná či minimální spotřeba teplé a studené vody

Vložil lawa, 25. Červenec 2011 - 10:21 ::

Dobrý den,

jsem vlastník bytové jednotky v rámci SVJ. Majitelem bytu jsem teprave rok. Při odečtech stavů vodoměrů za rok 2010 jsem byl mimo ČR. Při vyúčtování mi proto byla stavovena průměrná spotřeba SV i TV podle předchozího majitele. Bývalý majitel i celá jeho rodina asi vodou moc nešetřili a proto mne napočítaná spotřeba pro 2 osoby byla velmi vysoká a ještě jsem nad rámec záloh platil 9tis. nedoplatek.

Z mnoha diskusí zde i na jiných místech jsem ale nenašel odpověď na můj problém. Po písemném potvrzení od správce mi bylo sděleno, že počáteční stav vodoměru teplé vody bude 57,69 m3 a na vodoměru studené vody 89,79 m3 vše pro rok 2011 (počátečné stavy pro rok 2010 + nafakturovaná prům. spotřeba). Momentální stav vodoměrů je 37,515 m3 pro teplou a 55,409 m3 pro studenou vodu. Při naší malé spotřebě (často jsme mimo byt i na delší dobu) budou stavy na vodoměrech ke konci roku reálně nižší (cca o 10–15 m3 pro oba vodoměry) než počátečné stavy.

Vím, že výpočet se provádí podle 70:30% a naše SVJ má odsouhlasené klasické vzorové stanovy. Nikde jsem ale zatím nezjistil, jestli není stavovena nějaká minimální spotřeba vody a pokud není, jestli mi bude příslušná záporná spotřeba vody proplacena zpět včetně zaplacených záloh. A co vodné a stočné pro moji jednotku, jak se vyčíslí? Vím, že budu platit poměrovou část z rozdílů vodoměrů fakturačních a součtu vodoměrů bytů, ale co ten záporný zbytek?

Děkuji za odpověď či objasnění této problematiky.

S pozdravem Vaňoušek

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.