čl.výboru se odstěhoval, nadále má trvalý pobyt + další problémy

Vložil Karel Černý (bez ověření), 26. Listopad 2022 - 20:22 ::

1)Člen výboru se odstěhoval,když nadále má trvalý pobyt, když byt pronajal.Stanovy určují,že čl.výboru je ten,kdo bydlí v domě. Připouští zákon,že může být nadále členem výboru? Nikde jsem tuto skutečnost v zákoně 89/2012 Sb. nenašel.Děkuji za odkaz s př.uvedením odkazu na daný §.

  1. Musím platit podíl na úhradu spol.prostoru, který okupuje svévolně VJ aniž by mu to Společenství vlastníků schválilo? Mohu si podílovou část (platbu) odečíst s odkazem na jeho měsíční odměnu? Navíc, když tato odměna je hrazena podílově všemi VJ…Jinak řečeno, o tuto část bych nehradil platbu do FO, když bych v odůvodnění uvedl tuto skutečnost.

3)Dle § 1206 zák. je dáno, že platí souhlas většiny přítomných hlasů – přihlíží se k velikosti podílu BJ? Např. bj 0+2 oproti 1+3?? Zda-li ne, tak kdy se k tomuto přihlíží?

4)Jaká je povinná doba ohlášení programu před konáním Shromáždění,navíc s oznámením programu? Jak postupovat, když předseda úmyslně nezařadí bod do programu, který se mu zašle doporučeně poštou? Navíc, když účelově ovlivní přítomné VJ na Shromáždění,aby nehlasovali pro daný bod jednání, přesto že se jim předloží fakta o zaslání žádosti o zařazení bodu do programu?? Jaká je dle Vás obrana pro rozum a férové jednání?? Děkuji za odkazy.

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.