plynové vedení přes sousední byt

Vložil Anonymous, 10. Únor 2022 - 22:48 ::

Dobrý den,
jsem předsedou SVJ v Praze 4 a nyní řešíme následující problém. V jednom bytě, který byl prodán novému vlastníku, se dělají rekonstrukce. Při bouracích pracích zjistili řemeslníci, že ve zdi vedou plynové trubky nejen pro rekonstruovaný byt, ale též pro sousední byt. Majitel plyn nechce, což není problém, ale rovněž chce odstranit plynovou trubku jdoucí přes jeho byt. Podotýkám, že jsme dům z roku 1954 a takto to bylo tenkrát postaveno.
Můj dotaz je následující, má majitel rekonstruovaného bytu právo chtít po sousedovi, aby si zajistil nové vedení plynu do svého bytu jinou cestou (mimo jeho byt) a na náklady souseda?
Připadá nám nefér, aby toto nový majitel po sousedovi požadoval. Doposud to nikomu nevadilo a to, že nový majitel dělá rekonstrukci, která nerespektuje původní rozvod plynu přeci není náš problém.
Přišli sem odborníci – revizáci od plynu, (které si majitel pozval) a tlačili na nás, že to musíme nechat předělat, aby to bylo podle současných norem. Co je na tom pravdy?
Děkuji předem za odpověď. ing.I.Zázvorka SVJ Podolská 122,Praha 4

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.