Vložil Zdeno (bez ověření), 6. Duben 2021 - 11:30

Možná Vás to překvapí, ale zákon znám. Kraviny nevymýšlím, ostatně nikde jsem ve svém příspěvku nepsal, že „podle § x zákona z se musí změnit prohlášení“. Ovšem neznám jiný / lepší způsob, jak jednoznačně, trvale a nenapadnutelně zajistit ten popisovaný případ (zvětšení bytu na úkor společné části – chodby).

Konkrétně toto řešil můj dobrý kamarát cca před 4 lety. Jednotku má na konci chodby a chtěl si „posunout“ kus zdi a vstupní dveře do své jednotky ke hraně jiných dveří cca o 2 metry a získat tak „novou halu / prostor pro botníky“ – už ve své jednotce.

Z pohledu spoluvlastnických vztahů (a také podílu) mi to opravdu přijde tak, že si svůj podíl zvětšuje a všem ostatním se (drobně) zmenší (předtím mohli využívat celou původní chodbu, nově jen chodbu o 2 metry kratší…).

Mohu se zeptat, jak by jste to řešil vy?

Pro info, on to původně také chtěl změnou prohlášení – ale to pak vzdal, podpisy všech by nikdy nezískal. Prohlášení neměnili, získal „jen“ nadpoloviční souhlas a s SVJ uzavřeli nějakou smlouvu (prý nijak lehce vypověditelnou na 50 let tuším, ale detaily neznám) na užívání toho kusu chodby / společné části domu, která tak formálně zůstala „společná“, i když je za uzamčenými dveřmi do jeho jednotky…

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.