Zřízení, zachování, udržování, zlepšení

Vložil Anonymous, 28. Červen 2020 - 15:21 ::

Správa domu a pozemku podle občanského zákoníku zahrnuje zřízení, zachování, udržování a zlepšení spravované věci jako funkčního celku nebo její části. Zcela jednoznačně nezahrnuje poškozování či ničení spravované věci nebo omezování její funkčnosti (jak zde uvádí jistý přispěvatel).

§ 1189 odst. 1 občanského zákoníku: „Správa domu a pozemku zahrnuje vše, co nenáleží vlastníku jednotky a co je v zájmu všech spoluvlastníků nutné nebo účelné pro řádnou péči o dům a pozemek jako funkční celek a zachování nebo zlepšení společných částí. Správa domu zahrnuje i činnosti spojené s přípravou a prováděním změn společných částí domu nástavbou, přístavbou, stavební úpravou nebo změnou v užívání, jakož i se zřízením, udržováním nebo zlepšením zařízení v domě nebo na pozemku sloužících všem spoluvlastníkům do­mu.“

Pojmy Zřízení, zachování, udržování, zlepšení jsou jednoznačné a nepřipouštějí výklad ve smyslu, že by snad pod některý z nich bylo možné podřadit poškozování či ničení spravované věci nebo omezování její funkčnosti.

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.