převod příslušenství bytu / smlouva o výstavbě / změna prohlášení vlastníka

Vložil Petr Kruty (bez ověření), 25. Listopad 2017 - 20:38 ::

Dobrý den, mám dotaz k chystanému převodu sklepa, který má dle smlouvy o výstavbě(dle ZoVB) povahu vedlejší místnosti jako příslušenství bytu a jeho podlahová výměra se započítává do výměry jednotky. Prošel jsem diskuze i dostupné informace, ale stále v tom nemám jasno a mám následující dotazy:

  1. je třeba změnit prohlášení vlastníka? (předpokládám, že ano, jelikož se jedná o změně jednotek výměry a tím pádem i podílu na společných prostorách)
  2. jakým způsobem změnit prohlášení? (dodatkem smlouvy o výstavbě – nemyslím, vlastníci už jsou jiní)
  3. předpokládám, že je třeba uzavřít dohodu dotčených vlastníků jednotek o změně práv a povinností vyplývajících z Prohlášení vlastníka budovy (i když nebylo prohlášení, ale smlouvy o výstavbě)
  4. budou účastníky dohody jen ti 2? mění se sice podíly na společných prostorách, ale pouze mezi těmi dvěma jednotkami
  5. předpokládám, že uzavřu dohodu mezi těmi dvěma (s o věřeným podpisem)a k tomu přiložím souhlas 3/4 všech vlastníků s ověřeným podpisem, aby byla dohoda účinná
  6. změnu prohlášení vlastníka (resp. prohlášení vlastníka jako takové – původně smlouvy o výstavbě) schválím 3/4 většinou na shromáždění
  7. vložím na katastr změnu v podílech na 2 jednotkách

Velice děkuji za potvrzení či vyvrácení výše vedeného

Petr Kruty

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.