Vložil Pavel, 8. Leden 2017 - 17:58

Magdo,

1)bohužel se úvodní příspěvek uložil pod nickem Pavel (bez ověření) a tak nemohu zvýraznit pasáže, které jste asi přehlédla

2)k problematice krátkodobých pronájmů x ubytování mohu jen zopakovat, že nechci posuzovat relevantnost tohoto materiálu, jen upozorňuji, že podle něho budou velmi pravděpodobně postupovat berušky z jednotlivých FÚ a pojišťoven nejen v případě hotovostních plateb.

Velký AB nastolil takové pracovní podmínky na FÚ, že berušky berou jakýkoliv metodický pokyn GFŘ či MF jako součást ústavního pořádku. Vlastní zákony moc nečtou, to je realita. Ostatně ústavní pořádek je nadřazen nad prosté zákony, když jsou metodické pokyny. Doufám pouze, že se soud bude odehrávat podle platných zákonů a nikoliv podle metodických pokynů a metodických malůvek. Příslibem je poslední judikát ÚS ke kontrolnímu hlášení

3)tvrdíte, že píšu nepravdu ohledně DPH. Ale to je hluboké neporozumění otázky a následně odpovědi. Tazatelka mi na e-mail poslala dotaz: „jak je to s placením DPH v případě provizí od booking či airbnb, když není plátcem DPH a zda je rozdíl, když poskytuje krátkodobý nájem či ubytování.“

Schválně jsem uvedl §§, aby se každý mohl přesvědčit, že mluvím pravdu. Když někdo není plátce DPH, tak je jedno, zda se jedná o krátkodobý pronájem, ubytování nebo dlouhodobý pronájem. Z vlastního pronájmu či ubytování neplátce DPH žádné DPH samozřejmě neodvádí.

DPH odvádí identifikovaná osoba z faktury od osoby neusazené v ČR, kterou si osoba neusazená v ČR fakturuje provizi.

4)české právo není jednoduché obecně a daňové právo už vůbec není jednoduché.

Hezký den!

Pavel

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.