Zrušení jedné kabelové TV a náhrada za novou

Vložil Anonymous, 19. Duben 2008 - 19:56 ::

V našem domě (56 bytových jednotek) je již dlouhá léta zavedena kabelová televize, která v podstatě nahradila STA. Každá bytová jednotka tehdy uzavřela svoji smlouvu se společností provozující kabelovou televizi. Protože za ta léta narostly měsíční poplatky několikanásobně, přišlo SVJ s novou nabídkou jiné společnosti zajišťující kabelovou televizi.

Tato společnost nehodlá uzavírat smlouvu s jednotlivými bytovými jednotkami, ale pouze se SVJ. Navíc slibuje zřídit veškerou instalaci na své náklady, kabeláž dovést ke vstupním dveřím každého bytu. Požaduje však úhradu měsíčního paušalu 50 Kč za každou bytovou jednotku. Tato částka nemá být žádnou úhradou nákladů spojených s provozem STA (servis, údržba, oprava a případbě el.energie), ale poplatek za užívání. V podstatě by se tomuto poplatku nevyhnula ani ta bytová jednotka, která je se stávající kabelovou společností spokojena, nebo která si již na vlastní náklady pořídila satelit.

Má SVJ právo vnutit všem vlastníkům bytových jednotek takovouto zpoplatněnou službu, přestože nebude mít jejich 100% podporu?

Nejedná se v tomto případě o zásah SVJ do vlastnických práv jednotlivých bytových jednotek?

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.