Vložil lake, 15. Květen 2014 - 7:53

Pane Patočko, připadám si zde jako učitel v metrologické školce. Znovu Vás odkazuji na příslušné definice.

Činím tedy závěr: Pan Petr Patočka tvrdí, že „přístroje registrující dodávku tepelné energie konečným spotřebitelům“ nejsou a nemohou být obyčejné měřiče tepla, protože ty pouze integrují konečnou hodnotu dodaného tepla za celý rok. Ani běžné indikátory (IRTN) nesplňují jeho návrh definice (už proto, že neregistrují dodávku tepelné energie, nýbrž bezrozměrné dílky).

Pan Patočka tvrdí, že zákonodárce měl na mysli speciální přístroj, který neměří spotřebu tepla za rok, ale okamžitou spotřebu v časových úsecích a výsledkem je registr hodnot.

Takový přístroj je ovšem něco úplně jiného než indikátor. A také něco jiného než běžný měřič tepla. Musel by měřit dodávku tepelné energie po časových úsecích,např. po minutě. Těchto 525600 hodnot za celý rok by měl uloženo ve své paměti (ve svém registru). Teprve pak by pan Patočka byl spokojen s tím, že se opravdu jedná o „registrující přístroj“ ve smyslu zákona.
------------------------------------------------------------------

Z uvedeného je zcela zjevné, co zde tvrdím už druhým rokem: ustanovení zákona o tajemných „registrujících přístrojích“ je neurčité. Každý si pod tím může představit něco úplně jiného. Viz „registrující přístroj“ popsaný zde panem Patočkou: ten musí být namontován na každém radiátoru a je vybaven pamětí na více než půl milionu jednotlivých náměrů.

Zákon je v příslušné části neurčitý, nesrozumitelný a proto neplatný. Čeká se na vydání prováděcí vyhlášky.

lake

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.