Stávající SVJ se budou řídit podle NOZ, tvrdí JUDr. Čech

Vložil Pavel, 31. Srpen 2013 - 23:34 ::

V Právním rádci 7/2013 uvádí JUDr. Petr Čech z PF UK:

„Prakticky všechna existující společenství tak budou muset své stanovy doplnit. Zákon jim na to stanoví lhůtu tří let od své účinnosti, tj. do 2. ledna 2017 (§ 3041 odst. 2 NOZ, § 607 NOZ).“

„Lze shrnout, že nový občanský zákoník se dotkne každého existujícího společenství. Je třeba počítat s náklady na doplnění stanov o nové náležitosti, notářský zápis o jejich schválení, často i zápis do rejstříku.“

Svým názorem, že stávající SVJ se budou řídit podle NOZ, se připojil k ostatním právníkům, kteří k této problematice něco uveřejnili, např.:

http://www.portalsvj.cz/…rdi-judr-cap

http://www.portalsvj.cz/…i-prof-elias

http://www.portalsvj.cz/…-judr-melzer

http://www.portalsvj.cz/…di-mgr-holub

O JUDr. Čechovi je známo, že má velmi kritický názor na nepovedený NOZ. Tento svůj názor dává veřejně najevo na svých přednáškách a v tisku. Pokud by měl pochybnost o tom, zda stávající SVJ se mají řídit oddílem NOZ Bytové spoluvlastnictví, jistě by to v článku sdělil.

Dosud jsem se nesetkal s názorem právníka, který by tvrdil, že stávající SVJ se nebudou řídit NOZ, myšleno oddílem Bytové spoluvlastnictví.

Hezký den!

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.