Vložil Krupp, 1. Listopad 2012 - 23:30

Kaštane, neumíte počítat. Spojte se s někým, kdo ovládá účetnictví a zeptejte se ho jak vzniká dluh. – On se ptá, tak proč jste tak kousavý? Neustále někoho hloupě poučovat tímto způsobem může jen hloupý nabob a to vy, doufám, nejste. 

O předpisech záloh se neúčtuje. – Přečtěte pozorně následující text:
ÚČETNÍ PRINCIP OBCHODNÍCH ZÁLOH
.....Výjimku umožňuje bod 3.2.3. tohoto ČÚS u pravidelně se opakujících zálohových plateb od uživatelů bytů a nebytových prostor (služby spojené s užíváním bytů a nebytových prostor a nájemné či příspěvek vlastníka jednotky), kdy lze účtovat již o předpisu záloh.
viz http://www.mzdovapraxe.cz/…-ucetnictvi/.


„… jsou finanční prostředky zálohově poskytnuté vlastníky závazkem právnické osoby vůči vlastníkům jednotek“ – Netvrdím nic jiného, účtování jsem uvedl zjednodušeně. Splatnost zálohy má však jiný termín, než vyúčtování záloh a vyrovnání přeplatků/nedo­platků.

Otázka „z čeho byste zaplatil zálohu dodavateli“ je zde naprosto nesmyslná. – Otázku položil tazatel, tak byste odpovědět měl. Mě vůbec nesmyslná nepřipadá.

Snad víte jak lze právní cestou vymáhat plnění z uzavřené smlouvy? Jakpak má zajištěno dodavatel elektřiny či plynu do Vaší domácnosti, že pan Krupp mu bude každý měsíc platit zálohy? Najdete to napsané malým písmem ve smlouvách, které máte s dodavateli uzavřeny. Tentýž postup se uplatní pro zálohy na služby v SVJ. – Třeba nevím a nemusím vědět. Radíte tu vy, tak proč neporadíte? Proč do nekonečna opakujete pouze to, že nelze vymáhat úrok z prodlení? To by vedlo k neplacení záloh a vzniku platební neschopnosti. Buďte tedy tak velice laskav a poraďte, jak tomu zabránit.

 Jirka

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.