Pod svícnem je tma ? Výběrová řízení

Vložil Anonymous, 29. Srpen 2010 - 21:20 ::

Pod svícnem je tma ? Výběrová řízení /VŘ/, aneb proč výbory SVJ povětšině nemají stanovené a odsouhlasené procesní postupy výběrových řízení /standardy – etapy/ a přesto je provádějí? Nevedou ani výkazové evidence i když je mají vést.

SVJ vznikla ze SBD, které pro ni vykonává funkci správce. Stále ve vedení přetrvávají zažité procedury z doby BD. Výbory SVJ nemají často vůli realizovat a poskytovat podklady k VŘ , neboť tvůrci ZOVB a následných zákonů otázce procedur a etap VŘ i nadále nevěnují pozornost. Tím umožňují jejich různý výklad, bezproblémové prosazování „spřátelených firem“ nedodržováním nedefinovaných základních procesních postupů atd. Zdá se nám, že je to jakási černá díra , která nemá oporu v ZOVB a vzorových směrnicích, a dovoluje je zneužít.Z hlediska konstruktivního jednání se zdá rozumné začlenit do ZOVB popř. do jiného zákona alespoň „etapy VŘ“, tedy pravidla jejich provádění , podle kterých se mohou SVJ řídit a stanovit práva a povinnosti členů a výboru SVJ. DOTAZUJI SE: Jaký máte názor popř. zkušenosti na způsob vedení výběrových řízení popř.zkušenosti s jejich zneužíváním ? Kde najdu v zákonech odkaz na postupy a etapy provádění výběrových řízení pro SVJ?

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.