telekomunikace

Vložil Anonymous, 12. Prosinec 2009 - 20:11 ::

Dobrý den,

jisté telekomunikační společnost má na našem domě (14 podlaží) v jednom téměř stotisícovém domě anténu se zařízením (kontejner)- (existuje původní smlouva – stávající stav prověřen nezávislou firmou, která konstatovala, že dosavadní částka za pronájem odpovídá rozsahu využití – smlouvy uzavíral ještě kdysi pověřený vlastník) . Nyní se k ní však chce telekomunikační firma připojit dalšími optickými kabely a nabízí nám jako společenství jednorázovou náhradu cca 15.000 Kč za umožnění zřízení a provozování „veřejné telekomunikační sítě“ jak stojí v navrhované smlouvě…

Můj dotaz tkví v tom, zda je navrhovaná finanční odměna pro naše Společenství adekvátní technickému popisu plánovaného díla:

Dvojice optických HDPE trubek 40/32 mm vstoupí do Budovy …….. , do sklepních prostor. Zde dojde k umístění pastové skříně MIS 200-QT ( rozměry 585×390×173 mm; v x š x h ) na zeď. Uvnitř kabelové skříně MIS 200-QT dojde k ukončení dvojice vnějších optických HDPE trubek včetně sady vnějších mikrotrubiček, které budou z vnějšku zafouknuty v provozní HDPE trubce. Z kabelové skříně budou dále pokračovat již pouze mikrotrubičky, určené pro vnitřní prostředí. Trasa zde bude vedena v podstropním prostoru směrem ke stoupací šachtě. V místě, kde jsou do stoupací šachty zaústěny stávající sdělovací kabely, vstoupí do této stoupací šachty i optické mikrotrubičky. V stoupací šachtě budou optické mikrotrubičky vedeny v úseku 1.PP až 14. NP. Ve 14. NP bude využit prostup přes strojovnu výtahu přes kterou budou mikrotrubičky vyvedeny a na střechu budovy. Následně budou využity kabelové rošty. Po těchto roštech budou optické mikrotrubičky dotaženy a následně i zaústěny do kontaineru společnosti …………………………………. V celé délce trasy z přechodové kabelové skříně MIS 200-QT až po kontainer společnosti ……………………….. a.s. budou optické mikrotrubičky mechanicky chráněny ochrannou trubkou ISOFLEX 40 mm tak, aby nemohlo dojít případnou manipulací na dalších zařízeních k jejich poškození. Do provozní optické mikrotrubičky bude následně zafouknut optický mikrokabel.

Je to dotaz poměrně konkrétní, tak pokud by měl někdo s podobným zkušenosti, každý názor uvítám. A pokud by někdo dovedl posoudit přínos pro telekomunikační firmu, která nabízí „pouhých“ 15.000 a kolik by tedy k danému bylo adekvátní, byl bych neskonale vděčný. Mně osobně by se líbila částka pravidelná roční nikoli jednorázová. Podotýkám, že jsme nejvyšší objekt v centru stotisícového města a telekomunikační firma plochu střechy hojně využívá již z původních uzavřených smluv.

Díky za odpovědi.

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.