Datové schránky a jejich povinnost pro nepodnikatele fyzické osoby

Vložil Pavel, 16. Říjen 2022 - 22:37 ::

Modla „elektronizace“ nutí k tomu, že datovku dostane automaticky každý, kdo od ledna 2023 využije některou z forem uznávané elektronické identity. Stát na něj bude totiž pohlížet jako na osobu digitálně zdatnou.

Připravuje se novela, že stát zruší pro občany povinnost používat datové schránky. Na Twitteru to uvedl ministr vnitra Vít Rakušan.

„Datové schránky jsou bezpečný a moderní způsob komunikace se státem. Nechceme k jejich užívání ale nikoho nutit. Proto povinnost používat datové schránky od začátku příštího roku pro fyzické osoby rušíme,“ uvedl Rakušan. Povinné by ale datové schránky měly být pro živnostníky, Ministerstvo vnitra detaily představí na tiskové konferenci ve čtvrtek.

Hezký den!

P.S.

Datové schránky mi osobně nevadí, znám jejich výhody ale i nevýhody. Vadí mi, že je mi něco nařizováno zákonem. Ještě navíc se zdůvodněním, jak je to pro moji maličkost výhodné. Jestli je to výhodné umím posoudit sám na to nemusím živit bobtnající stát, který si stále zřizuje nové ministry a ústřední orgány státní správy. Naposledy Digitální a informační agenturu (ST 287).

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.