Doručování Českou poštou

Vložil Tomáš (bez ověření), 17. Říjen 2020 - 13:19 ::

Dobrý den,

dříve jsme v SVJ doručovali vlastníkům doporučeně s poštovními kódy „DR“. Nyní si nejsme jisti správností.

Od jisté doby nám Česká pošta nabízí kód „EK“ (Ekonomicky). Co ale skutečně „EK“ znamená? Kód „EK“ ještě v poštovních podmínkách z 7/2019 uveden nebyl. Ještě v minulém roce jsme z trasovacích výpisů České pošty vyčetli, že tzv. „Příprava zásilky k doručení“ započala v den převzetí zásilky max. druhý den. V r. 2020 je ale vždy rozdíl „Zásilka převzata do přepravy.“ a „Příprava zásilky k doručení“ min. 2 někdy 3 a dokonce 4 dny.

Co v minulosti se nám jevilo „bez zdržení za stanovenou cenu“, je nyní „zdrženo 2–3 dny“ za cenu „Ekonomickou“. Nebo to můžeme poslat „bez zdržení za cenu Expresní“.

Je to tedy správně: pojem „EKonomicky“ znamená pouze účelové zdržování zpracování resp. jde o způsob jak zdražit aby to nevypadalo jako zdražení. Anebo Poště křivdíme a objem zakázak se jí zvýšil tak extrémně, že většinu běžného musí odsouvat o X-dní?

děkuji za vysvětlení Tomáš

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.