Neexistující jednotky

Vložil Petr (bez ověření), 10. Leden 2014 - 15:04 ::

Dobrý den,

prosím o radu, zda je možné napravit stav zápisu v KN který platí od září 2011.

Při sepisování prohlášení vlastníka, byla naše půda společný prostor. Spolumajitel měl zájem naše podíly na společných prostorách odkoupit, měl prostředky na to, aby realizoval výstavbu bytů. Na patře kde je půda již dva byty jsou odjakživa. Dohodli jsme se, že jim svůj podíl přenechám, za peníze. Ale nebyla uzavřena žádná kupní ani jiná smlouva, pouze budoucí smlouva o úvěru, neověřená.

Prohlášení sepisovala právnička, které jsme všichni spolumajitelé zaplatili. V katastru je však zapsán neexistující stav, kde na půdě vznikly byty, které tam nejsou. Půda a stávající byty jsou nedotknuté, neproběhlo žádné stavební řízení, kolaudace nic. Avšak v katastru byty existují a můj podíl na půdě zanikl. Nedostali jsme samozřejmě ani peníze. Po neúspěšných debatách s vlastníkem, který nás podfoukl nezbývá než dle právníka napadat neplatnost smlouvy a vrátit stav do původního stavu ideálních podílů. Lze tento zápis v KN napravit i jinak? Bez napadání smlouvy a soudů. Četli jsme o možnosti opravy, ale o tom nám náš právník nic neřekl. Spolumajitel nás osočuje, že jsme se na tom podvodu podíleli i my, protože jsme to podepsali, ale my jsme platili právníka a nemáme právní vzdělání. Je prokazatelné, že byty neexistují.

Děkuji za radu

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.