Zpřesněné vymezení společných částí domu

Vložil Anonymous, 20. Srpen 2008 - 18:39 ::

V návrhu ZoVB ze dne 2008–08–05 jsou společné části domu vymezeny šířeji než v nyní platném 72/1994 Sb., § 2, písmeno g), tj. zahrnují vše, co nynější ZoVB, a řadu dalších položek.

Jaký je statut „nových“ společných částí domu, jakými jsou např. půda, radiátory umístěné v jednotkách, vstupní dveře do jednotky, okna v jednotkách ad.?

 1. Jsou to už i nyní společné části domu a návrh ZoVB to jenom upřesňuje.
 2. Nejsou-li „nové“ společné části zmíněny v prohlášení vlastníka, jsou vlastněny výlučně vlastníkem jednotky, a ten s nimi

ba) může volně nakládat (vyměnit je, demontovat je, přenechat je jinému, pronajmout je, prodat je, ad.),

bb) nemůže volně nakládat, přestože jsou v jeho výlučném vlasnictví.

 1. Jiná možnost…

Je-li např. půda nyní vymezena jako součást jednotky, bude v budoucnu společnou částí domu. O jaký druh převodu se bude jednat? Pokud o zpoplatněný převod, kdo a jak určí cenu?

Filip

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JarekSVJ, 20. Srpen 2008 - 19:40

  Jeden z nějvětších průserů je , když se začne dělat z hovna věda… Pokud bych navrhoval zákon já tak bych přesunul maximální odpovědnost, rozhodování na vlastníky. Vím někomu se to může zdát jako fráze …

  Vložil EvaK (bez ověření), 21. Srpen 2008 - 12:23

  Největším neštěstím je, když laik začne rozumovat o věcech, o kterých nemá ani páru.

  Vložil JarekSVJ, 21. Srpen 2008 - 17:52

  Evo máš pravdu a já jsem to tady několikrát psal, já na nesmysle a krávoviny nemám čas, opravdu tomu nerozumím… Momentálně dokončujeme rekonstrukci bytových balkónů, plánuji revizi společné el. – 5 roků uteklo, chystám se na schůzku s horolezci ohledně spárování atd..... Tak se ty šťastná a nevulgární Evo na mě vyser a nekomentuj mé příspěvky… Opravdu já intelektuál nejsem…

  Vložil Anonymous333 (bez ověření), 22. Srpen 2008 - 9:54

  Já první a jediný, ja plánuji, ja se chystám na schůzku, všichni v mém domě jsou neschopni oslové vše musím jen já sam jediný. Takhle namyšleného .........(čtenář si doplní)jsem už dlouho neviděl (nečetl).

  333

  Vložil kolemjdoucí (bez ověření), 22. Srpen 2008 - 9:45

  Zakomplexovaný sprostý jarek v akci, synku běž si své komplexy lečit konečně někam kam bezesporu patříš.

  Kolemjdoucí

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".