Zpracování osobních údajů nájemníka

Vložil TN. (bez ověření), 9. Květen 2018 - 14:27 ::

V některých bytech bydlí nájemníci. Vlastník je povinen oznámit jejich jméno a adresu. Myslíte, že lze pod oprávněné zájmy podřadit rovněž zpracování telefonního čísla pro případ řešení havárií? Je jasné, že komunikačním partnerem pro SVJ je vlastník, ale pokud v domě nebydlí, je mi komunikace s ním na dvě věci, když potřebuju rychle do bytu, je operativnější zavolat nájemníkovi. Nehledě na to, že vlastník by do bytu svého nájemníka neměl vůbec lézt, neb by se nejspíše jednalo o porušení domovní svobody. Sám pronajímám a od bytů obvykle klíč nemám, nájemníci si zámky obvykle mění.

  • GDPR

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Michal Medvěd (bez ověření), 28. Květen 2018 - 16:11

SVJ vede pouze seznamy vlastníků a výboru na základě zákona 89/2014 Sb. Další seznamy, které vede, například seznamy užívání některých nebytových prostor, seznamy nájemců jednotek, pokud jsou jimi fyzické osoby, sice může vést na základě oprávněného zájmu, ale pouze v minimalizované podobě. K zaznamenání dalších identifikátorů, jako je třeba telefonní číslo, E-mailová adresa, telefon do zaměstnání, a to třeba i osob, které užívají jednotky odvozeně, manžel/manželka, děti, podnájemník, spolubydlící atp. již nepostačí oprávněný zájem a je potřebný souhlas. Medvěd

Vložil Sykyna, 9. Květen 2018 - 14:45

My to také tak praktikujeme a budeme i nadále. Vlastník bydlí mnohdy plno km daleko a případné havárie řešíme přímo v nájemníkem. Obzvlášť, když telefonní číslo poskytne sám dobrovolně.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".