Zplnomocnění společného zástupce

Vložil Jana Stará, 16. Září 2016 - 11:23 ::

Dobrý den, máte někdo zkušenost? Členem SV jsou manželé, kteří mají byt ve SJM a nikdy nepodepsali zplnomocnění společného zástupce – neúčastnili se schůzí… V současné době se připravuje shromáždění SV. Pánovi zemřela manželka, není vyřízeno dědictví, v katastu stále zapsaní oba jako vlastníci v SJM a pán se chystá na schůzi. Jak s ním naložit? Jakou platnost by měl jeho hlas a účast na shromáždění? Děkuji za názory

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 17. Září 2016 - 17:39

    hodlá zúčastnit shromáždění? A je srdečně jedno, že byt je v SJM.

    Vložil Taisa, 16. Září 2016 - 12:12

    Jeho hlas bude mít váhu standardně dle spoluvlastnického podílu. Dědické řízení sice není ukončeno, ale dědické právo vzniká dnem úmrtí pozůstalého. Tzn. až notář dědické řízení ukončí, bude toto rozhodnutí platit zpětně ode dne úmrtí. Mezitím je majitelem pán, protože úmrtím vlastnické právo zaniká. Můžete se pro jistotu zeptat jakéhokoli notáře.

    Vložil asi tak (bez ověření), 16. Září 2016 - 11:35

    Také jsme manželé, kteří nikdy nepodepsali a nepodepíší plnou moc pro toho druhého. A víte proč, protože platí § 694 NOZ. Nevím, proč by to v bytovém spoluvlastnictví mělo být jinak. To co tady uvádím se netýká společenství, kde máme byt. Týká se to jiného společenství, kde máme jinou jednotku. V našem společenství tento nesmysl nevyžadujeme. Vždyť by na schůze přestalo chodit i těch pár lidí, co tam chodí. Nebudeme se žrát v domě navzájem kvůli hlouposti politiků, co schvalují zákony. Počkáme si, až tuto schizofrénii někdo rozlouskne, jednou k tomu dojde. Můžete s námi nesouhlasit, nám je to v podstatě jedno.

    Vložil TN (bez ověření), 16. Září 2016 - 11:42

    Nikdy po vás nechtěl zmocnění společného zástupce soud (při zápisu výboru) nebo banka (při schvalování úvěru)?

    Vložil asi tak (bez ověření), 16. Září 2016 - 12:01

    Od přijetí NOZ jsme si nebrali žádný úvěr ani nedělali změnu v zápisu. V případě, když jde o skutečně důležitou věc a jednotka má více vlastníků, tak zásadně dáváme podepisovat oboum nebo všem vlastníkům jednotky. K tomu nikdo z těch důležitých úřadů a institucí nemůže mít námitku. Při běžném provozu to neřešíme. Jak již bylo uvedeno, nebudeme se žrát navzájem. Ať se požírá někdo jiný.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".