Změny společných částí

Vložil terst (bez ověření), 15. Únor 2017 - 23:24 ::

Jaký máte názor na toto ustanovení stanov SVJ?

Společenství vlastníků zajišťuje se souhlasem všech členů společenství i správu domu, která zahrnuje činnosti spojené s přípravou a prováděním změn společných částí domu nástavbou, přístavbou, stavební úpravou nebo změnou v užívání, jakož i se zřízením, udržováním nebo zlepšením zařízení v domě nebo na pozemku sloužících všem spoluvlastníkům do­mu.

  • Správa domu

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Šárka1 (bez ověření), 16. Únor 2017 - 23:42

Je to doslovná citace z § 1189 občanského zákoníku. Jen si zbytečně komplikujete život tím 100% souhlasem. Šárka

Vložil Vladimir B., 16. Únor 2017 - 22:44

Uvedená textace je v rozporu s NOZ,zejména v činnostech , které nespadají do správy domu a pozemku.Takové znění Vám RS nezapíše.

Vložil tep (bez ověření), 16. Únor 2017 - 9:45

První věta je hloupá: SVJ zajišťuje správu domu ze zákona. Pokud tam přidáváte že tak koná se souhlasem všech členů společenství, tak na každou pitomost bude shánět souhlas všech členů společenství? A co když se jeden postaví proti? Pak to bude muset rozhodnout soud a vy se nedoplatíte. Vaše SVJ má nějaké služebníky na pozemku sloužících? Asi mělo být v poslední větě: na pozemku sloužícím všem vlastníkům domu. Ta poslední věta je zašmodrchaná a navíc téměř v každém domě existují i společné části sloužící jen jednomu vlastníkovi, případně skupině vlastníků. Bývají to okna bytů, balkony, lodžie, u nás výtah neslouží všem, ba ani mandl. Mandl chtěla většina vlastníků zrušit, ale malá skupina vlastníků ho dál provozuje na své náklady. Výtah i mandl jsou u nás společné části domu sloužící jen určitým vlastníkům.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".