změna prohlášení vlastníka

Vložil Tom (bez ověření), 23. Leden 2017 - 17:02 ::

Před vznikem SVJ bylo zapsáno do katastru prohlášení vlastníka s tím, že majiteli půdních prostor bylo zapsáno k bytu i schodiště, které nebylo součástí kupní smlouvy, ale prodávající si nevšiml na plánku čárky v mezipatře, která znamenala, že v mezipatře ve schodišti budou dveře, které uzavřou příchod do 6. patra, kde byl vchod do půdních prostor a kudy se chodilo i do strojovny výtahu. Nyní nemůže SVJ chodit na střechu a zřídit nový výtah, protože firma nechce používat kominického žebříku, který neodpovídá bezp. normám a byl pouze dodán do schodiště kvůli kolaudaci a měl sloužit jako výlez na střechu, kde je vchod do strojovny. Nyní má SVJ posudek, že žebřík neodpovída bezp. normám a tudíž když někdo uvízne ve výtahu, není přístup do strojovny. Je možné požádat o změnu užívání schodiště, které je v katastru zapsáno jako součást nově vzniklého bytu po rekonstrukci půdy? Když rekonstrukce započala byli pouze dva spoluvlastníci. Majitel celé nemovitosti, který prodal půdní prostor – celé 6. patro a majitel 6. patra, nebylo ještě SVJ. Nynější SVJ ale nesouhlasí s tím, aby dřívější společné prostory byly užívány tak, že není možný bezpečný přístup na střechu, kde je vchod do strojovny výtahu. Co je možné v tomto směru udělat? Předběžné opatření? Je možné změnit prohlášení vlastníků i bez souhlasu majitele 6. patra, který vlastní 13% celé nemovitosti? Ostatních 87% je proto, aby se užívání schodiště zmenilo opět na společné prostory a spoluvlastníci měli normální bezpečný přístup na střechu, kde i vyúsťují jejich komíny atd.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 25. Leden 2017 - 17:12

    Za blbost se platí. Jak zde píší jiní, buď dohoda nebo soudní spor s nejistým výsledkem.

    Vložil MMM (bez ověření), 24. Leden 2017 - 17:47

    „Ostatních 87% je proto, aby se užívání schodiště zmenilo opět na společné prostory“

    Ergo jde o požadavek na vyvlastnění. Jiná cesta než dohoda, případně finanční náhrada bude velice složitá a způsobí Vám v domě hodně hněvu. Už to, že bych se jako majitel dozvěděl, že byste chtěli část cizího bytu „zestátnit“, by mohlo jeho majitele dost popudit a jeho ochotu k domluvě výrazně snížit.

    I majitel půdního bytu by jinak přeci měl mít zájem na tom, aby fungoval výtah – on musí ujít nejvíc schodů.

    Někdy stačí jen zkusit jiný přístup než – prostě mu to nařídíme a sebereme.

    Vložil asi tak (bez ověření), 23. Leden 2017 - 18:16

    Co kdo chce je vedlejší, když majitel nebude souhlasit. Pak je jediné řešení, zrušit současný stav soudní cestou. Soud vydá rozhodnutí – řešení, které vám umožní dostat se do strojovny a ke komínům.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".