Závěsné balkony

Vložil Sykyna, 9. Květen 2018 - 13:30 ::

Dobrý den, prosím vás, může mi někdo poradit, kde přesně zjistím, zda si mohu nechat zavěsit balkon na své náklady? Musím mít 100% souhlas všech vlastníků SVJ? Na stavebním úřadě mi bylo řečeno, že z jejich strany by problém nebyl. Hledám všude možně, jak to je, ale pokaždé se píše něco jiného.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 10. Květen 2018 - 20:57

  Především potřebujete souhlas všech vlastníků. Správně by měl SÚ po Vás vyžadovat smlouvu o výstavbě se všemi vlastníky a projekt včetně výpočtu statika.

  Vložil Pokorný (bez ověření), 25. Červenec 2018 - 12:16

  Dobrý den, řeším podobnou situaci, kdy SVJ odhlasovalo vetšinou, že si vlastníci bytových jednotek mohou na své náklady závěsné balkóny namontovat. Toto však nebylo schváleno všemi členy SVJ (byly hlasy proti). Můžete mě prosím nasměrovat na nějaký paragraf či zdroj, z které lze usoudit, že je zapotřebí 100% souhlas všech členů SVJ?

  Předem Vám děkuji.

  Vložil Sykyna, 2. Srpen 2018 - 8:04

  Napíši vám, co mi přišlo z ministerstva, kam jsem psala: Přístavby, nástavby nebo jiné změny dokončené stavby např. formou nových balkonů se nedotknou spoluvlastnických podílů, takže máme za to, že by postačoval souhlas shromáždění vlastníků, který ovšem také musí rozhodnout o způsobu financování pravděpodobně ze zdrojů jednotlivých vlastníků, nikoliv ze společných prostředků.

  To je vše, co zatím víme a budeme doufat, že nám to všichni odsouhlasí.

  Vložil Bajer (bez ověření), 6. Srpen 2018 - 10:07

  Dobrý den, opravdu si myslíte,že se ti,kteří balkon nechtějí smíří se snížením osvětlení místností jen proto,že chcete balkon ? Já osobně bych žádný kšilt na oknem nechtěl.K tomu se pojí další problémy.Buď jej zavěsíte na dům – kde jsou všechny stěny nosné a společné,nebo přistavíte k domu konstrukci,která umožní každé opičce vyšplhat i do horních pater a tím je přinutíte mít stále zavřená okna…Pokud chcete ( tak jako další ) bezbariérový bungalov se zahrádkou,tak si nekupujte byt ve čtvrtém patře paneláku.Žádný předseda SVJ totiž není placen tak moc,aby se zabýval debilitami všech sousedů. JB

  Vložil Sykyna, 16. Květen 2018 - 8:40

  Díky za komentář.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".