Zateplení domu

Vložil Vlastník lajk (bez ověření), 7. Březen 2019 - 20:17 ::

Dobrý večer! Bydlím v panelovém domě, který byl před 12 lety zateplený. Dnes jsem se dozvěděl, že předseda výboru vyjednává pro SVJ úvěr s tím, že se zateplení strhá a nechá provést nové zateplení.

Docela mě to zaskočilo, připadá mi to nenormální.

Co si o tom myslíte?

  • zateplení

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil VN (bez ověření), 8. Březen 2019 - 9:25

máte informace typu jedna paní povídala… když si o tom popovídáte s předsedou osobně , třeba se pravý důvod dozvíte a třeba je to všechno trochu jinak…

Vložil JarekSVJ, 8. Březen 2019 - 7:48

Pokud předseda výboru vyjednává úvěr na zateplení nebo jeho rekonstrukci tak to vám gratuluji, většinou se úvěr vyjednává až když máte v ruce stavební povolení, projekt, smlouvu s realizační stavební firmou a hlavně tomu všemu musel předcházet souhlas vlastníků s realizací a financováním dle stanov .

Vložil asi tak (bez ověření), 7. Březen 2019 - 21:08

Nenormální to je, ale váš předseda jde s dobou. Je progresivní, takový se razí trend. Staré zateplení už prý nevyhovuje současným požadavkům a proto je potřeba dát nové. A ještě lepší je, že by se na původní zateplení mělo dávat další zateplení, další vrstva. Vás to zaskočilo, ovšem těm, co tyto postupy prosazují přeskočilo. A bude hůř. Když mu to vlastníci baští, tak budete zateplovat znova. Asi máte dost peněz.

Vložil P_V (bez ověření), 7. Březen 2019 - 23:51

Nevíme technické detaily, takže nemůžeme soudit. Někdy to staré zateplení bývá opravdu mizerné. Nejde jen o tloušťku, ale i o kvalitu provedení. Okna vyměněná dodatečně po zateplení a nevhodně navázaná, nezateplené hrany otvorů a různé tepelné mosty, které to znehodnocují. Každopádně pokud jdou do nového zateplení, měli by si na to udělat projekt a najmout dobrého dozora, aby tyhle detaily ohlídal, aby se to předělání za dalších 10 let neopakovalo.
A konzultovat s projektantem jak to vyztužit proti strakapoudovi.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".