Zapojení EET proti daňovým podvodníkům

Vložil EET (bez ověření), 27. Listopad 2016 - 16:42 ::

Pokud je podezření, že soused provozuje ubytovnu a nevydává účtenky, je možné tuto skutečnost nahlásit od 1.12.2016 na adrese

http://adisspr.mfcr.cz/…sluzby.faces

Jak je vidět z jiných vláken řada vlastníků neumí resp. nechce rozlišovat co je ubytování a co je pronájem. Ubytování má větší fiskální zátěž a tak je obecně snaha u těchto daňových podvodníků ubytování vydávat za pronájem. Nemám nic proti tomu, aby si ubytovatelé pořídili hotel a tam provozovali svou živnost. Ale nechci za ubytovatele platit více do státního rozpočtu jen proto, že oni kradou a ubytování deklarují za pronájem.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Magda3 (bez ověření), 1. Prosinec 2016 - 23:19

    Vladimír Dlouhý – ekonom, bývalý ministr průmyslu a obchodu a prezident Hospodářské komory, dnes v události komentáře řekl, že PRONAJÍMÁ BYTY přes AIRBNB a že neví, zda spadá pod EET.

    Snad pan Dlouhý pochopil, že se EET vztahuje na platby hotově či kartou? I když, pokud to kombinuje třeba s Booking.com, pak by tato povinnost na něj mohla dopadnout. Jenom se neví, zda pronájem do povinnosti EET vůbec spadá.

    Od finanční správy se prý dozvěděl, že EET se na něj nevztahuje. Ale nějaká daňová poradkyně prý zase napsala článek, že určitě spadá.

    Tak babo raď! Ti v tom mají ale maglajs. Tak aspoň že vědí, že pronajímají :-)!!!

    Magda

    Vložil Lachim Nilz (bez ověření), 28. Listopad 2016 - 21:52

    Souhlas s panem Kuk, tuto problematiku nutno posuzovat mimo jiné i

    • dle vyhlášky č. 501/2006 Sb.Vyhláška o obecných požadavcích na využívání území
    • vyhlášky č. 268/2009 Sb. Vyhláška o technických požadavcích na stavby,
    • o požárních a hygienických předpisech nemluvě.

    Princip je jasný, jedná se buď o bytovku nebo o ubytovací zařízení, o hrušky nebo o jablka …

    Vložil krcma, 28. Listopad 2016 - 20:12

    No. Já jsem se také např. s Magdou neshodl na definici, resp. rozdílu mezi krátkodobým pronájmem a ubytováním a budu pořád tvrdit, že krátkodobé ubytování turistů je ubytováním ve smyslu živnostenského zákona.
    Ale přesto si myslím, že každý má právo se svým majetkem nakládat podle svého uvážení a ubytování turistů v bytě samo o sobě protizákonné není (jak se to má zdanit nyní ponechám stranou). Ostatně s tím počítá i nařízení vlády č. 278/2008 o obsahové náplni živností, kde jsou ubytovací služby definovány jako:

    Poskytování ubytování ve všech ubytovacích zařízeních (například hotel, motel, kemp, ubytovna) a v bytových domech, rodinných domech nebo ve stavbách pro rodinnou rekreaci.

    Takže samo toto nařízení vychází z toho, že v bytovém domě je možné ubytovací službu poskytnout. Není podle mě nutná ani nějaká zvláštní kolaudace.

    Dále, jak již bylo v jiné diskusi, pokud tito pronajímají přes AIRBNB (což dle mého odhadu bude většina), nebudou ani do EET spadat, takže tento udavačský portál Vám nepomůže.
    Ostatně EET jako takové je naprosto nesmyslné opatření. Kdo nyní podvádí, bude podvádět dál, doplatí na to zvýšenými náklady na podnikání pouze ti poctiví. Což říkám jako daňový poradce.
    Tento udavačský portál je ještě větší nesmysl. Troufnu si říci, že většinu udání tam bude ve stylu "soused má nové auto, na to si nemohl vydělat poctivě" nebo "konkurenční hospoda přes ulici má furt narváno, k nám nikdo nechodí" apod. Jsme přeci Češi že..

    Vložil Vítek (bez ověření), 29. Listopad 2016 - 14:43

    Názor, že smlouvu o ubytování může majitel nemovitosti využít vždy, avšak nájemní smlouvu pouze u dlouhodobého nájmu bytu, tedy nikoliv krátkodobého nebo přechodného bydlení, zastává i advokátní kancelář Janovec&Janovcová v článku zde:

    http://www.akjanovec.cz/…ce-podle-NOZ

    Vložil Magda3 (bez ověření), 29. Listopad 2016 - 20:10

    To je přeci úplně jinak. Také se pod to nikdo nepodepsal.

    Jak může právník napsat tento nesmysl: Jak již bylo zmíněno výše základním rozdílem mezi nájmem a ubytováním je časový úsek, kdy krátkodobé bydlení je podle NOZ vyloučeno z okruhu nájemních vztahů.

    To samozřejmě není pravda.

    V ubytovnách a podobných zařízení nemůžete použít nájemní smlouvu dle zvláštních ustanovení o nájmu bytu a to ani v případě, že jde o dlouhodobé ubytování, ale v bytech můžete použít nájemní smlouvu jak dlouhodobou (pokud to bude k bytovým potřebám, musí být uzavřena dle zvláštních ustanovení o nájmu bytu), nebo smlouvu krátkodobou, dle obecných ustanovení o nájmu.

    NOZ

    § 2201 Základní ustanovení Nájemní smlouvou se pronajímatel zavazuje přenechat nájemci věc k dočasnému užívání a nájemce se zavazuje platit za to pronajímateli nájemné.

    § 2202 Předmět nájmu

    (1) Pronajmout lze věc nemovitou i nezuživatelnou věc movitou. Pronajmout lze i část nemovité věci; co se dále stanoví o věci, použije se i pro nájem její části.

    (2) Pronajmout lze i věc, která v budoucnu teprve vznikne, je-li ji možné dostatečně přesně určit při uzavření nájemní smlouvy.

    § 2203 Je-li pronajatá věc zapsána do veřejného seznamu, zapíše se do veřejného seznamu i nájemní právo, pokud to navrhne vlastník věci nebo s jeho souhlasem nájemce.

    Zvláštní ustanovení o nájmu bytu a nájmu domu

    Základní ustanovení

    § 2235

    (1) Zavazuje-li nájemní smlouva pronajímatele přenechat nájemci k zajištění bytových potřeb nájemce a popřípadě i členů jeho domácnosti byt nebo dům, který je předmětem nájmu, nepřihlíží se k ujednáním zkracujícím nájemcova práva podle ustanovení tohoto pododdílu.

    (2) Ustanovení tohoto pododdílu se nepoužijí, přenechává-li pronajímatel nájemci byt nebo dům k rekreaci nebo jinému zjevně krátkodobému ú­čelu.

    Z výše uvedených § je zřejmé, že NOZ nijak neupravuje délku nájmu. Pouze pokud pronajímáte byt ke krátkodobému účelu, nepoužijete ustanovení pododdílu – zvláštní ustanovení o nájmu bytu. A zároveň výslovně označuje toho, kdo přenechá byt nebo dům k rekreaci nebo jinému krátkodobému účelut jako pronajímatele. Nikoli jako ubytovatele.

    Pododdíl 6 se netýká nájmu bytu, ale ubytování v zařízení k tomu určeném. A mimochodem ubytování označuje jako přechodný nájem.

    A tato právní kancelář tvrdí, že krátkodobé bydlení je vyloučeno z okruhu nájemních vztahů :-).

    Této právní kanceláři bych doporučil přečíst si také zákon o DPH:

    § 56a

    Nájem nemovité věci (1) Nájem nemovité věci je osvobozen od daně s výjimkou

    1. krátkodobého nájmu nemovité věci,
    2. nájmu prostor a míst k parkování vozidel,
    3. nájmu bezpečnostních schránek,
    4. nájmu strojů nebo jiných upevněných zařízení.

    (2) Krátkodobým nájmem nemovité věci se pro účely odstavce 1 písm. a) rozumí nájem pozemku, jehož součástí je stavba, stavby nebo jednotky, popřípadě spolu s vnitřním movitým vybavením nebo dodáním plynu, elektřiny, tepla, chladu nebo vody, který trvá nepřetržitě nejvýše 48 hodin.

    A pak věřte právníkům :-).

    Magda

    Vložil jpinkava, 28. Listopad 2016 - 21:47

    soudím že si ani tentokrát :-) mínusové body nezasloužíte … také se domnívám, že je udavačství nám (Čechům) vlastní

    Vložil B. (bez ověření), 28. Listopad 2016 - 12:55

    Všetci kradnú.

    Vložil EET (bez ověření), 28. Listopad 2016 - 13:07

    Včeci kradnú, len něktorý čerpajú dotace. A majú zopár korunových dluhopisú.

    Vložil Autobus (bez ověření), 27. Listopad 2016 - 22:58

    Prosim definujte mi kratkodobe bydleni, je to mene nez 2 mesice, mene nez mesic, mene nez tyden?

    Diky.

    Vložil kok (bez ověření), 28. Listopad 2016 - 15:23

    Zákon č. 67/2013 Sb. §2 ods. g)

    Vložil tpd, 27. Listopad 2016 - 19:53

    Proboha jak tohle téma souvisí s SVJ..??.. a nazývat někoho zlodějem či podvodníkem by snad měl jen soud..který se opře o předložené důkazy..!!.. k tomuto pohledu bohužel nabádá.. ten který sám ..podváděl při obcházení zákonu tak aby mu byla přiznána dotace z EU.. na jeho „Čapí hnízdo“.. to že EET má své příznivce a odpůrce je pochopitelné.. neb ve společnosti (především té co je v zaměstnaneckém poměru) se podporuje i na vládní úrovni.. že každý kdo má živnost je zloděj.. vřele doporučuji všem kteří sdílí tento názor.. ať si to vyzkouší aspoň na jeden rok..a pak možná změní i názor na EET..hezký den všem..

    Vložil Pavel II (bez ověření), 27. Listopad 2016 - 17:53

    je třeba ho udat. Tak si to přeje sám velký estébák Bureš a jak vidno padlo to na úrodnou půdu.

    Vložil ik (bez ověření), 27. Listopad 2016 - 20:08

    Pane Pavle II, našeho SVJ se tento problém zatím netýká. A doufám, že nikdy nebude. Ale chápu vlastníky v domech, kde se toto děje, že, jak vy říkáte, půjdou „udat“. Já bych to tak nenazývala. Dle mě to u těch SVJ, kde se to možná někdy stane, bude ta poslední možnost, jak často zřejmě neúnosnou situaci v domě se pokusit vyřešit. A proto bych si nikdy nedovolila kritizovat, že to např. výbor SVJ na základě rozhodnutí ostatních vlastníků trvale žijících v domě udělá. Případně nějaký soused, který nevidí jiné řešení. Domy s byty mají sloužit k bydlení, je jedno zda vlastní či nájemní. Ale jestli má někdo potřebu mít ze svého bytu malý „ubytovací hotel/penzion“ tak ať podle toho také daní. Viz minulá diskuse zde a argumenty p. Magdy. SVJ je zvláštní způsob bydlení, kdy spolu žijí v jednom domě různí lidé s různými názory, s různým chováním a tito spolu musí vytvořit takovou formu vzájemných vztahů, nějaká pravidla, aby dům jako celek fungoval. Jestli má někdo potřebu nedodržovat stanovená pravidla a myslet si, že on si může dělat co chce, pak si má postavit či koupit rodinný domek. Ovšem otázkou je, zda by byl schopen vyjít se svými sousedy za plotem. A nevím jakou souvislost to má s Babišem. Zákon o dani z příjmu platí již mnoho let, byl tu před Babišem, bude i po něm. A v první části tohoto zákona – daň z příjmu fyzických osob- je jasně, mnoho let uvedeno, co je nájem a co ubytovací služba a pod který § to spadá.

    Vložil koza (bez ověření), 27. Listopad 2016 - 22:18

    Znáte to s tou sousedovic kozou?

    Soused se modlí k bohu: „Pane Bože, můj soused má kozu a ta mu hodně dojí." Bůh ho přeruší a říká vlídně: „A ty, můj synu, bys jistě chtěl mít také takovou kozu, že?" A soused odpoví: „Ne, Bože, já bych jenom chtěl, aby ta koza sousedovi chcípla."

    Soudružko ik – nemáme komunismus a Stb. I když se tyto manýry snaží ministr financí zavádět, máme tu stále ještě demokracii. Vydělávat není zločin. Možná až Babiš bude mít většinu. Pak budou zločinci všichni kdo vydělávají. S vyjímkou Babiše samotného.

    Bonzák zůstane bonzákem. Jedno, zda v hávu výboru, či spoluvlastníka. Ale nedá se nic dělat. Sousedovic koza musí chcípnout.

    Vložil ik (bez ověření), 28. Listopad 2016 - 20:06

    Na tom co jsem napsala trvám. Žiji v seskupení nazývané SVJ již mnoho let a vím, jak je často těžké se shodnout, jak těžké je zajišťovat chod společenství ke spokojenosti většiny, 100% spokojenosti nelze dosáhnout nikdy. A osoby, kteří místo argumentů v diskusích vykřikují hesla „soudružko či soudruhu, "komunismus“ a „Stb“ ještě tolik let od sametovky považuji za chudáky a vždy přemýšlím, zda právě oni nebyli ti nejhorší a nejhorlivější soudruzi či donašeči Stb. Protože člověk, který žil v socialismu, nebyl v žádné straně, choval se slušně a nekrad to nikdy nenapíše.

    Vložil koza (bez ověření), 28. Listopad 2016 - 21:40

    Komunismus (z latinského communis = „společný“) je politická ideologie, požadující společné vlastnictví a odmítající třídní rozdíly mezi lidmi.

    Státní bezpečnost (zkratka StB, hovorově estébáci) byla politická policie, která byla ihned od svého vzniku v roce 1945 pod kontrolou KSČ, a sloužila k ovládnutí mocenských pozic a likvidaci protivníků režimu.

    Nectíte soukromé vlastnictví a snažíte se kontrolovat i to, co není vaše. A když to nejde jinak, tak přisoupíte k likvidaci protivníků udáváním. A to vše pod pláštíkem blaha lidu SVJ. Jste soudružka jako vyšitá. A budete jí i za další dvace let po sametovce.

    Vložil Magda3 (bez ověření), 27. Listopad 2016 - 20:43

    Jasně ik. Nemám žádný problém s udáním. Krátkodobé bydlení je také bydlení. A já nedělám nic protiprávního a daním dle zákonů. A pokud snad bude krátkodobý pronájem živností (zákonodárce to samozřejmě udělat může), nemám žádný problém takovou živnost mít. A samozřejmě zvládnu i optimalizaci da­ní.

    Je ale opravdu úsměvné, když mluvíte o dobrých vztazích a zajistíte si je udáváním sousedů. To opravdu bude v SVJ fungovat jedna radost.

    Je neuvěřitelné, jak tady nenávistně brojíte proti krátkodobým pronájmům a neumíte vlastně vysvětlit, proč vám vadí. Problém je podle všeho jediný, máte pocit, že mám platit víc do státního rozpočtu. Já do něj víc platím, protože víc vydělávám. Ale to nestačí. Je potřeba mě pořádně potrestat.

    Pak se nedivme, jak to v SVJ vypadá a jaké jsou tam vztahy. Místo toho, aby se výbor zajímal o údržbu domu, zajímá se o to, kolik kdo vydělává.

    Magda

    Vložil honza7 (bez ověření), 27. Listopad 2016 - 21:24

    Magdo, až vás ik, nebo jiný bonzák nabonzuje, tak byt pronajměte nepřizpůsobivým občanům. A hlavně na dlouho. Nájem zaručen z příspěvku na bydlení.

    Možná pak přijdou s prosíkem, až zjistí, jak je krátkdobé ubytování fajn :-) :-) :-)!!!

    Vložil kuk (bez ověření), 27. Listopad 2016 - 22:22

    Paní Magda, a zřejmě i Vy, nechápete nebo nechcete pochopit, že nejde pouze o ekonomickou stránku věci, vztahy a postoj SVJ, ale také o technický aspekt a to dodržení technických norem a všech souvisejících stavebních předpisů (a že jich je) a užívání jednotky podle kolaudačního rozhodnutí – to je to dodržování práva (už to tady někdo naznačil, ale zapadlo to).

    Proč si myslíte, že penziony, hotely a podobná ubytovací zařízení, mají odlišné normy, stavební předpisy a kolaudují se pod jiným názvem než „byt“?

    Podle rčení paní Magdy „krátkodobé bydlení je také bydlení“, by hotel mohl být vlastně bytovka, ale není. Je vidět, že o tomto nemá paní Magda ani páru. A když se to výboru, který by měl i tyto věci hlídat, nelíbí, je označen za bonzáka nebo závistivce. Ne, pouze koná svou povinnost.

    Vložil Magda3 (bez ověření), 27. Listopad 2016 - 23:22

    Kuk, vy v tom máte zmatek, ale jako člen výboru si určitě hlídejte technické normy. S vaším přehledem určitě uhlídáte prdlačku.

    Jak živnostenský zákon, tak zákon o daňi z příjmů a dokonce i zákon o DPH počítá s krátkodobým pronájmem bytů.

    Podle platné legislativy – zákona o živnostenském podnikání – existují dvě možnosti poskytování ubytování:

    1. bez živnostenského oprávnění (individuálním pronájmem nemovitosti),
    2. s živnostenským oprávněním (ubytování v soukromí).

    Bez živnostenského oprávnění pronajímatel uzavírá s hostem smlouvu o pronájmu bytových prostor. Hostu se tedy pronajímá pouze zařízený pokoj aniž by pronajímatel poskytoval doplňkové služby. Další možností je spolupráce se zprostředkovatelem služeb, který má oprávnění využívat ubytovací kapacity, poskytovat ubytovací služby. Funkci zprostředkující organizace může plnit cestovní kancelář, obecní úřad, jeden ze skupiny ubytovatele nebo obchodní společnost.

    Podle živnostenského zákona se ubytováním rozumí poskytování přechodného ubytování a sním spojených doplňkových služeb za úplatu. Doplňkovými službami se rozumí např.. úklid, výměna ložního prádla ale i prodej jídel, nápojů a polotovarů ubytovaným hostům v ubytovacích zařízeních s kapacitou do 10 lůžek, prodej tepelně rychle upravovaných výrobků a obvyklých příloh, pokud k jejich přímé dispozici není více než 8 míst a prodej na přímou konzumaci po domácky vyrobeného vína a s ním spojený prodej sezónních jídel k přímé konzumaci, pokud se neprovádí více než 4 měsíce v roce. V tomto případě jde o poskytování ubytovacích služeb na základě živnostenského oprávnění, kde postačuje splnění všeobecných podmínek, tj. volná živnost.

    Zdroj: http://ubytovani-brno.blogspot.cz/…uzeb-ve.html

    Obávám se, že ten kdo nemá ani páru o tom, zda lze v bytech poskytovat ubytování, je kuk. Viz. doporučení upravující základní ukazatele pro poskytování ubytovacích služeb v rámci ubytování v soukromí – http://www.cestovni-ruch.cz/…oruceni2.htm

    No a ještě se můžete podívat na to, jak zákon o DPH řeší krátkodobé pronájmy (do 48 hodin), které nejsou živností.

    Může se jednat jak o ubytovací službu (ke které potřebujete živnostenské oprávnění na živnost volnou – bez něj to ubytovací služba úředně není) která pak je zdanitelným plněním (CZ-CPA 55, snížená sazba DPH na výstupu, nárok na odpočet DPH na vstupu), tak i o pronájem bytu který není živností a při pronájmech delších než 48 hodin je dle § 56 odst. 3 ZDPH osvobozen od daně bez nároku na odpočet – pozor!!!, při trvání pronájmu do 48 hodin se jedná o „krátkodobý pronájem“ coby zdanitelné plnění se základní sazbou DPH na výstupu a s nárokem odpočtu DPH na vstupu.

    Zdroj:http://www.ucetnikavarna.cz/…bo-pronajem/

    Pokud si to pozorně přečtete tak pochopíte, že byty lze krátkodobě pronajímat a lze v nich provozovat i ubytovací živnost.

    Magda

    Vložil kuk (bez ověření), 27. Listopad 2016 - 23:55

    No, hlavně že si argumenty umíte najít na internetu. Už mi chybí jen popelem posypaná hlava stavebního úřadu.

    Vložil TN (bez ověření), 27. Listopad 2016 - 23:25

    Magdo, že vás to baví :-) Jak pokračujete ve svém křížovém tažení, co soudy? Blíží se hromy a blesky?

    Vložil Magda3 (bez ověření), 27. Listopad 2016 - 23:44

    Nebaví :-(.

    Jedno stání bude 4.ledna 2017. Tam jde o placení na tajemný účel.

    Dovolání ohledně důležité záležistosti – doufám, že bude rozhodnuto do konce příštího roku.

    Žaloba stanovy – soudce Holejšovský vrátil k dořešní, neboť MS nevyřešil otázku, zda jsem aktivně legitimována. Budeme tedy řešit, zda jde o důležitou záležitost a zda jsem přehlasovaný vlastník, když jsem odešla ze shromáždění před hlasováním o stanovách. Je to úmorné, místo toho, abychom řešili, jakým zákonem se řídíme, budeme řešit, zda jsou stanovy důležitá záležitost. Nějak nechápu, co jiného už by mělo být důležitější. Ani to mě nebaví :-(.

    Dobrat se práva je velmi krkolomné a únavné.

    Magda

    Vložil TN (bez ověření), 28. Listopad 2016 - 0:16

    Holejšovský je hodně konzervativní a spíše odmítavý, u něj bych úspěch nečekal.

    Tohle znáte?

    http://finance.idnes.cz/…-/pravo.aspx?…

    Vložil Magda3 (bez ověření), 28. Listopad 2016 - 8:18

    Díky TN, tento rozsudek znám. Nepočítala jsem s tím, že by nám dal Holejšovský za pravdu. Vím, že v tomto případě bude šance až u ÚS. Ale vadí mi zdržování. Místo toho, aby se řešila právní otázka jaký zákon na SVJ dopadá (mimochodem, soudce Holejšovský to řeší, ale pouze v odůvodnění, proti kterému se nelze dovolat), tak to vrátí kvůli něčemu, o čem dle mého nemůže být sporu. Pak se nedivme, že to tak dlouho trvá.

    Magda

    Vložil EET (bez ověření), 27. Listopad 2016 - 17:57

    Není to udání, pouze se chráním, abych neplatil za ty, co krátí daně a pojistné. Ale to jako jejich představitel evidentně nechápete.

    Vložil MMM (bez ověření), 27. Listopad 2016 - 19:00

    To, že se chráníte, je pochopitelné, je to legitimnní, ale udání to samozřejmě je, co by to taky bylo jiného.

    Vložil EET (bez ověření), 27. Listopad 2016 - 19:08

    Je to oznámení podezření ze spáchání trestného činu krácení daně a jiné podobné dávky.

    Vložil MMM (bez ověření), 28. Listopad 2016 - 12:32

    http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php…

    Slovesa udati, udávati v nové době užíváme skoro jen s významem ‚oznámiti‘, zvláště ‚oznámiti něčí provinění‘ (udati někoho, něco na někoho).

    Vložil radka222222 (bez ověření), 28. Listopad 2016 - 12:43

    ono není potřeba ani „udávat“. je obecně známé, že krátkodobá ubytování se v poslední době hodně rozjela (zejména airbnb)a určitě pro fú není problém zjistit ubytovatele a zkontrolovat a informovat žú, ossz a zp…

    magdě a jejím zastáncům doporučuji přečíst advokátku radkovičovou – http://radkovicova.cz/…-povinnosti/

    Vložil Kolaudant (bez ověření), 28. Listopad 2016 - 12:05

    Musím konstatovat, že Magda3 je post od postu mírnější. Nejdříve jsme byli všichni blbci, když jsme argumentovali ubytovacími službami a nyní i Magda připouští, že ubytovací služby jsou naopak přesná definice toho co dělá. Předně je třeba napsat, že jakékoliv udání je činností motivovanou primárně k tomu, aby byla ukončena činnost, která v domě jednomu nebo více nevyhovuje a je v rozporu s kolaudací. Nelze objetivně očekávat, že 100% novodobých „hoteliérů“ pod pokutou 50.000 od ŽU a 50.000 dle ZPČ, 5 mio od FU za EET, atp, přestane své „hotely“ v bytových domech provozovat. Bude zde skupina, která si dá ŽU, FU, imigrační, OSU, EET atp. dopořádku. Tedy tímto směrem se tzv. zlegalizují, zřejmě jim klesne výnos, ale k úplnému vymazání tohoto fenoménu určitě nedojde. U těch, kteří si daji výše zmíněné dopořádku je nutné rozběhnout další kolo a to se stavebním úřadem, hygienou a požárníky, tak aby čelili kontrolnímu řízení, kdy bytová jednotka je užívána pro ubytovací služby, což je v rozporu s koladačním rozhodnutím pro bydlení (bydlení nejsou ubytovací služby) . Rekolaudovat na hotel byt nelze. (prakticky nelze, čistě teoreticky ano) A to je bod, který díky bohu neustojí všichni „hoteliéři“ bez výjimky. Je třeba být pozorný, sledovat čas od času servery a jakmile na vaší adrese žačne větší provoz cizinců, kufry, noční život na chodbách i v bytech, tzn. provozovat hotel, tak nejdříve požádat ať s činností provozovatel skončí (vysměje se vám, jak to dělá Magda3 s odkazem, že máme demokracii a ona si může ve svém bytě dělat co chce – třeba jaderný reaktor). Vy po upozornění a výzvě budete mít čistě svědomí, že před udáním jste situaci řešili jinak, a pak kobercovým náletem FU, ŽU, SU, Imigrační .. a začně kolotoč.

    Vložil Magda3 (bez ověření), 28. Listopad 2016 - 15:04

    K těmto demagogickým příspěvkům se již nemíním vyjadřovat.

    Udávejte a snažte se o rekolaudaci bytů na hotel. Pokud vás to učiní štastnějším, klidně si poslužte.

    A já si dál budu pronajímat krátkodobě své byty bez ohledu na to, co tady plácáte za hlouposti.

    Magda

    Vložil radka222222 (bez ověření), 28. Listopad 2016 - 12:23

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".