žaloba po skončení zúčtovacího období

Vložil Leonk (bez ověření), 18. Únor 2018 - 20:10 ::

Dobrý večer,

máme v našem Svj neplatiče od března 2017 neplatí nic. Můžeme teď podat žalobu na dlužné zálohy na služby, správu domu a dlouhodobou zálohu, když už skončilo zúčtovací období, když podáme žalobu na dlužné zálohy a soud bude až třeba v květnu budeme muset u soudu změnit žalobu z dlužných záloh na nedoplatek z vyúčtování, ten je ale splatný až na konci srpna. Když jsme řešili na schůzi výboru, tak někdo říkal, že teď už nelze žalovat zálohy jiný člen zase že lze a že nelze až po převzetí vyúčtování. Zúčtovací období máme leden až prosinec. Děkuji za cenné rady a váš čas.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Leonk, 18. Únor 2018 - 22:10

  Platební rozkaz i žalobu už máme nachystané, ale na dlužné zálohy březen – listopad 2017 podle předpisu – na služby, na správu, dlouhodobou, takže je to k ničemu, soud by takovou žalobu asi zamítl – nevím jestli z úřední povinnosti nebo jenom, když by na to upozornil žalovaný.

  Vložil Marek2018 (bez ověření), 18. Únor 2018 - 21:16

  U nás máme stejný případ. Poslali jsme nejprve upominky,poté predzalobni výzvu. Po odeslání vyuctovani jsme čekali až do doby, kdy měl zaplatit nedoplatky. Poté jsme to poslali na soud.

  Vložil Čmuchal (bez ověření), 18. Únor 2018 - 20:43

  Ano. Ten kdo u Vás říkal, že nelze žalovat „platební morálku v r.2017“ MĚL PRAVDU. Nelze. Je k tomu i nález US.

  Nyní aktuálně můžete žalovat „platební morálku v r.2018“. Zálohy-na-služby–2017 podléhají ale již pouze finančnímu-vyrovnání na konci 8/2018 podle zák. 67/2013. A žalovat „finanční-vyrovnání v r.2017“ lze tedy až v 9/2018.

  PS: jen doufám, že když se chcete soudit, že sami nemáte máslo na hlavě. Ono prokázat že vyúčtování je řádné a správné, je velmi sofistikovaná a těžká úloha. Silně pochybuji že patříte mezi tak „osvícené“, že by se ve Vašich vyúčtováních nenašly takový „boty“, že z Vás pak ten Váš „neplatič“ stáhne kůži…

  Vložil ... (bez ověření), 18. Únor 2018 - 20:29

  Nejdříve musíte poslat dlužníkovi platební rozkaz. Když dlužník podá odpor, tak až pak můžete podat žalobu. Když mezitím dluh naroste, původní žalobu nemůžete měnit. Musíte začít od začátku. Na narostlou dlužnou částku musíte podat platební rozkaz a čekat, zda dlužník podá opor. Až pak můžete podat další žalobu na narostlou dloužnou částku. Vaše představy, že když nyní podáte žalobu, tak soud bude zasedat v květnu jsou naivné. Možná v květnu 2020 nebo 2021, to nejspíše.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".