Za jak dlouho musí být zvolen nový výbor SVJ

Vložil Anonymous, 30. Prosinec 2021 - 21:24 ::

měli jsme skvělý výbor a předsedu SVJ.Způsobili nějaké škody nám všem v SVJ a místo toho,aby problémy vyřešili,tak celý výbor včetně předsedy rezignoval na svoje funkce.Příměr s krysami opouštějícími loď se tu náramně hodí,ale zpět k tématu.

Můžete nám někdo poradit do kdy musí SVJ zvolit nový výbor a předsedu? Dále kdo svolává shromáždění,kde se volba uskuteční? A kdo je do té doby zodpovědný za vedení SVJ?

Naše stanovy jsou velmi strohé a tohle vůbec nezmiňují,proto si myslíme,že bychom se měli řídit zákonem,ale nevíme co zákon říká a třeba je to jinak.

  • výbor

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 30. Prosinec 2021 - 22:26

Odpovím na všechny Vaše dotazy.

  • „Můžete nám někdo poradit do kdy musí SVJ zvolit nový výbor a předsedu?“

Nemusí! Nemusí! SVJ si vůbec nemusí nikoho zvolit. Žádný zákon nic takového neukládá.

  • „Dále kdo svolává shromáždění, kde se volba uskuteční?“

Pokud neexistuje statutární orgán schopný zastupovat SVJ, pak shromáždění svolají vlastníci jednotek, kteří mají více než čtvrtinu všech hlasů, nejméně však dva z nich; toto zasedání bude svoláno na náklady SVJ. Viz § 1207 zákona č. 89/2012 Sb..

  • „A kdo je do té doby zodpovědný za vedení SVJ?“

Napřed nahlédněte do rejstříku. Pokud tam jsou stále zapsáni dosavadní členové výboru, pak jsou to pouze oni kdo zastupuje SVJ navenek, kdo jedná s bankou, s dodavateli, podepisuje smlouvy, atd.. Rejstříkový soud bude za statutáry považovat pouze tyto osoby, a to až do doby kdy předložíte soudu žádost o jejich výmaz a o zápis nově zvolených členů výboru.


Protože je zřejmé, že s tímto nemáte zkušenosti, doporučuji důrazně: požádejte notáře, aby vám byl nápomocen. Notář může poradit ohledně obsahu zápisu ze shromáždění; po proběhlém shromáždění je schopen bezchybně obstarat veškeré „papírování“ včetně vyřízení změny statutárů v rejstříku.

Justitianus

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".