Z tříčlenného výboru SVJ hodlá odstoupit místopředseda.

Vložil P.Jelínek - Děčín (bez ověření), 10. Září 2017 - 14:13 ::

Z tříčlenného výboru SVJ hodlá odstoupit místopředseda (může?). Jak lze situaci řešit, má také podpisové právo (jako druhý) a na fakturách mají být alespoň dva podpisy? Navíc jsme již druhý rok neměli Shromáždění! Špatná situace!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil . (bez ověření), 10. Září 2017 - 16:49

  Samozřejmě, že může odstoupit, proč by nemohl. A co ten váš výbor dělá, když jste dva roky neměli shromáždění.

  Vložil P.Jelínek (bez ověření), 10. Září 2017 - 17:34

  Právě že nedělá. Jsme SVJ 33 b.j. převážně důchodců a takto to potom vypadá. Nikdo do výboru nechce ! Může to vzít za nás správce (jako za neexistující výbor)? Dík.

  Vložil . (bez ověření), 10. Září 2017 - 18:55

  Nemusíte mít výbor, můžete mít pouze předsedu. Tak to vemte a dělejte předsedu. Musíte ovšem mít předsedu jako statutár. orgán ve stanovách. Správcem domu je svj, tak jakýpak správce. Naprosto cizímu subjektu to svěří, promiňte, pouze hlupáci. Nejste schopni spravovat si svůj majetek.

  Vložil TN. (bez ověření), 10. Září 2017 - 18:27

  Zajímavé je, že velmi často slýchám postesk, že v domě žijí jen starousedlíci (důchodci), kteří už jsou pasivní (tomu rozumím) a že v domě není nikdo mladý, kdo by šel do výboru.

  Můžu se zeptat, KDE teda žijí všichni ti mladí, které vídám na ulicích?

  Vložil JaVa, 10. Září 2017 - 18:26

  Správce za Vás může dělat všechno, co si s ním nasmlouváte v příkazní smlouvě .Třeba i předsedu SVJ.Ovšem právní zodpovědnost za správu domu a pozemku, bude stále ze zákona mít, pouze právnická osoba SVJ.

  JaVa

  Vložil Dudekk (bez ověření), 14. Září 2017 - 19:39

  A kdo jedná za právnickou osobu? Předseda SVJ, který má i odpovědnost. Problém je, že pokud funkci vykonává správcovská firma, je to konflikt.

  Vložil Jan77 (bez ověření), 10. Září 2017 - 15:26

  Rozlišujte prosím, zda chce pouze odstoupit z funkce místopředsedy (a zůstat řadovým členem výboru), anebo zcela ve výboru skončit.

  Soudím, že jde o druhou situaci.

  Co lze udělat rychle – výbor může provést novou volbu místopředsedy ze svého středu a zvolí za něj třetího člena výboru (a předseda zůstane předsedou).

  Následně se svolá shromáždění, kde se dovolí nový člen výboru.

  Pozn: způsob jednání na vaše SVJ najdete v Rejstříku.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 11. Září 2017 - 16:29

  provést jen výmaz v rejstříku a blokaci podpisového práva v bance. Výbor může neomezeně fungovat i jako dvoučlenný do doby než seženete třetího člena nebo změníte stanovy a zavedete jednočlennou funkci předsedy.

  Vložil TN. (bez ověření), 10. Září 2017 - 17:06

  Přesně tak, jen doplním, že bude třeba sledovat moment platnosti ukončení funkce (2 měsíce po doručení rezignačního dopisu, který lze doručit i z ruky do ruky). Je možné, že stanovy upravují moment účinnosti rezignace jinak.

  Kooptovat třetího člena lze ihned.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".